3. Bieg po oddech – ruszyły zapisy. Twoja obecność ma wielkie znaczenie!

 

3. Bieg po oddech – ruszyły zapisy. Twoja obecność ma wielkie znaczenie!


Opublikowane w pt., 02/03/2018 - 07:52

1 marca ruszyły zapisy na 3. Bieg po Oddech organizowany przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą. Już 2 września, w stolicy Tatr, po raz trzeci na starcie charytatywnego wydarzenia, spotkają się biegacze z całej Polski, którym prześwieca wspaniały cel – pomoc chorym na mukowiscydozę.

Podobnie jak podczas poprzednich edycji impreza ma promować nie tylko aktywność fizyczną, ale przede wszystkim zwiększyć świadomość oraz zwrócić uwagę na problemy, z jakimi borykają się chorzy na mukowiscydozę w Polsce. Udział w biegu biorą również podopieczni Towarzystwa, dla których sport jest ważnym uzupełnieniem codziennej fizjoterapii, a dystans 5 km to dla nich prawdziwe wyzwanie.

Zapraszamy do udziału w największej imprezie biegowej organizowanej na Podhalu. Zapisy na stronie www.bieg.oddychaj.pl

Patronat Honorowy nad imprezą objęli Jacek Krupa - Marszałek Województwa Małopolskiego, Piotr Bąk - Starosta Tatrzański, Leszek Dorula - Burmistrz Miasta Zakopane, Dorota Habich - po Prezesa PFRON oraz Justyna Kowalczyk, Ambasadorka Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą, która od wielu lat niestrudzenie wspiera chorych na mukowiscydozę w ich walce o każdy oddech. Sponsorem Głównym wydarzenia po raz kolejny został Santander Consumer Bank.

Pięciokilometrowa trasa biegu wiodąca ulicami Zakopanego, została wyznaczona z zachowaniem reguł ujętych w przepisach PZLA. Organizatorzy zapewniają elektroniczny pomiar czasu i profesjonalną obsługę zawodów, a także podobnie jak w roku ubiegłym wiele atrakcji dodatkowych.

Całkowity dochód z 3. Biegu po Oddech zostanie przeznaczony na cele statutowe Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą (PTWM), w tym zakup niezbędnego sprzętu rehabilitacyjnego i wsparcie w zakupie leków dla podopiecznych PTWM.

3. Bieg po oddech w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

org. / red.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce