30. Bieg Powstania Warszawskiego z „Planem B”. Pobiegniemy w sierpniu?

 

30. Bieg Powstania Warszawskiego z „Planem B”. Pobiegniemy w sierpniu?


Opublikowane w wt., 31/03/2020 - 14:13

Z powodu pandemii koronawirusa 30. Bieg Powstania Warszawskiego może zostać przełożony o miesiąc. Pod uwagę brane są dwie koncepcje, w tym bardziej optymistyczna - bez zmian w formule i terminie imprezy.

Po odwołaniu Biegu Konstytucji 3 Maja priorytetem organizatorów ze Stołecznego Centrum Sportu „Aktywna Warszawa” jest przeprowadzenie kolejnej imprezy Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć”. Jak usłyszeliśmy, dokładane są wszelkie starania, by 30. Bieg Powstania Warszawskiego mógł się odbyć. Pod uwagę brane jest też alternatywne rozwiązanie.

Tradycyjnie Bieg Powstania Warszawskiego odbywa się w ostatnią sobotę lipca, zawsze w wieczornym anturażu i podniosłej atmosferze. Wydarzenie jest swego rodzaju wstępem do oficjalnych uroczystości związanych kolejnymi rocznicami wybuchu Powstania Warszawskiego. W tym roku bieg zaplanowano na 25 lipca.

Rozważany jest też drugi termin - sobota 22 sierpnia. Data nawiązuje do walk stoczonych 22 sierpnia 1944 r. i zdobycia Dworca Gdańskiego, czy też zdobycia budynku „Małej PAST-y”, które miało miejsce dzień wcześniej. Mało prawdopodobny jest start jesienią, choć to 3 października 1944 r. podpisano układ o zakończeniu walk w stolicy.

- Jeśli sytuacja epidemiologiczna pozwoli, jesteśmy zdeterminowani do tego, by bieg odbył się latem. Z prostego powodu. Jest to bieg nocny i chcemy, by aura oraz temperatura pozwoliły wziąć udział jak największej liczbie osób. Jeśli jednak nie będzie takiej możliwości, będziemy myśleli o kolejnej dacie. Musimy pamiętać, że robiąc Bieg Powstania Warszawskiego jesienią, w krótkim odstępie czasu mielibyśmy do przygotowania dwie gigantyczne imprezy, bo zaraz czekałby nas Bieg Niepodległości. Cała logistyka nałożyłaby się na siebie - wyjaśnia Karol Adamaszek, kierownik Działu Marketingu i Organizacji Imprez w SCS Aktywna Warszawa.

Bieg Powstania Warszawskiego rozgrywany jest na dwóch dystansach – 5 i 10 km. Limit uczestników wynosi 13 000 osób. W zeszłym roku, tylko w biegu na głównym dystansie 10 km, finiszowało blisko 7 000 osób. Zwyciężyli Emil Dobrowolski (31:45) i Dominika Stelmach (35:57).

„Niezwykła atmosfera” i rekord frekwencji 29. Biegu Powstania Warszawskiego. Uciekali przed deszczem [WYNIKI, DUŻO ZDJĘĆ]

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce