31. Bieg Niepodległości w Warszawie: 22 tys. pakietów do wzięcia! Zapisy od...

 

31. Bieg Niepodległości w Warszawie: 22 tys. pakietów do wzięcia! Zapisy od...


Opublikowane w śr., 21/08/2019 - 16:24

Bieg Niepodległości w Warszawie zwiększa pulę pakietów startowych. W listopadzie ulicami stolicy może pobiec nawet 22 tys. osób, czyli o dwa tysiące więcej niż przed rokiem. Zapowiada się więc liczne, historyczne, „biało-czerwone” bieganie. Zapisy ruszą 21 września, minutę po północy.

W przypadku tak dużej imprezy określenie miasteczko biegowego nabiera wręcz dosłownego znaczenia. Nieco mniej niż 22 tys osób liczą bowiem Mrągowo, Rydułtowy czy Świebodzin. Wyobraźmy sobie, że na kilka godzin któreś ze wspomnianych miast przenosi się w okolice ul. Stawki i al. Jana Pawła II w Warszawie.

To wszystko oczywiście wymaga dobrej logistyki.

– Dużo zależy od fal startowy (będzie ich 6 - red.). Sygnał do startu następuje na polecenie sędziego, ale wcześniej następuje tzw. podprowadzenie. Rola osób, które się tym zajmują, jest bardzo ważna. Osoby te dostają meldunki jak rozkłada się sytuacja na całej trasie i czy można puścić kolejną strefę. Dostają też informacje jak liczne są strefy. Wszystko po to, by osoby nie wpadały na siebie na trasie i nie było korka na mecie. Niestety zwyczajem wielu biegaczy jest zatrzymywanie się tuż za metą. Apelujemy żeby iść dalej i odbierać medale – mówi Karol Adamaszek ze Stołecznego Centrum Sportu „Aktywna Warszawa”.

W 2018 roku pakiety startowe do biegu rozeszły się lotem błyskawicy. W ciągu zaledwie 17 godzin zarezerwowano ponad połowę miejsc na starcie, aż 12 tys. Na popularność imprezy wpływ miały obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, ale i w tym roku organizatorzy liczą na podobne zainteresowanie.

– Myślę, że limit uczestników jest jak najbardziej osiągalny. Być może miejsca będą rozchodziły się trochę dłużej niż w zeszłym roku, bo wtedy wyczerpaliśmy pulę bodajże po pięciu dniach. Teraz nic się nie stanie jeśli zapisy potrwają o kilka dni dłużej. Dzięki temu każdy się swobodnie zapisze. Rok temu mieliśmy dużo informacji, że ktoś przegapił zgłoszenia – informuje Karol Adamaszek.

31. Bieg Niepodległości wystartuje tradycyjnie 11 listopada o godz. 11:11. Tradycyjna będzie też 10-kilometrowa trasa, poprowadzona Al. Jana Pawła II i Tytusa Chałbuńskiego, z charakterystyczną agrafką w połowie dystansu.Uczestnicy po raz kolejny utworzą żywą „biało-czerwoną” flagę z koszulek startowych. Bieg zakończy kolejny sezon Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o pamięć”.

Rok temu zmagania ukończyła rekordowa liczba 18 763 uczestników. Zwyciężyli Kamil Karbowiak z czasem (29:38) oraz Anna Gosk (33:06 ). W tym roku zapowiada się nowy rekord frekwencji.

Przypomnijmy, że 31. Bieg NIepodległości wchodzi w skład Ligi Festiwalu Biegów i klasyfikacji „Najlepszy Biegacz 5-10-15”. Finał zmagań odbędzie podczas 11. TAURON Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju (wrzesień 2020).

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce