31. Bieg Niepodległości w Warszawie zamknął zapisy! Będzie rekord!?

 

31. Bieg Niepodległości w Warszawie zamknął zapisy! Będzie rekord!?


Opublikowane w pon., 04/11/2019 - 15:12

W poniedziałek 11 listopada przed uczestnikami Warszawskiej Triady „Zabiegaj o Pamięć” ostatnia szansa na uzupełnienie medalu. Ci, którzy brali udział w Biegu Konstytucji 3 Maja i Biegu Powstania Warszawskiego mają już dwie części medalu składającego się na mapę Polski. Jednak medal z orłem, który stanowi trzecią część układanki, jest dla wszystkich uczestników 31. Biegu Niepodległości.

W tym roku został zwiększony limit uczestników biegu do 22 000 osób. Ubiegłoroczna frekwencja wyniosła nieco ponad 18 000 biegaczy. Możliwe więc, że już za tydzień, w stolicy padnie kolejny rekord frekwencji. Rekord w zapisach już jest.

– Każdy bieg 11 listopada jest wyjątkowy. Każdego roku tworzymy najdłuższą flagę Polski, a w tym roku będzie ona jeszcze dłuższa - mówiła dziś w stolicy Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy, która zachęcała do skorzystania z ostatnich kilkudziesięciu wolnych pakietów. Po chwili zapisy zostały zamknięte.

Wtórował jej dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Warszawy. – Niech to będzie radosne biegowe święto, niech każdy pobiegnie dla siebie i dla historii – zachęcał Janusz Samel.

Trasa biegu pozostała niezmieniona. Start nastąpi falami ze skrzyżowania al.Jana Pawła II z ul. Stawki. Dalej trasa prowadzi ul. Chałubińskiego do alei Niepodległości. Nawrót przy Rakowieckiej i powrót na Stawki. Dystans wynosi 10 km. – To szybka i niemal prosta trasa. Są na niej dwa podbiegi, dwa zbiegi i nawrót, ale można na niej osiągać dobre rezultaty i mam nadzieję, że tak się właśnie stanie – objaśniał Janusz Samel.

Nowa jest za to lokalizacja biura zawodów. Zamiast Pałacu Kultury i Nauki, miejscem odbioru pakietów jest centrum handlowe Westfield Arkadia:

Oprócz głównego biegu, którego trasę można pokonać także na wózku, w ramach imprezy odbędzie się również Mila dla Niepodległości.

Jak co roku, można również połączyć biegowe obchody niepodległości z biegiem charytatywnym. Tym razem do pobrania na stoisku partnera biegu będą do odbioru kartki z napisem „Biegnę dla Kamila”, 34-latka z glejakiem.

31. Bieg Niepodległości na głównym dystansie (10 km) zaliczany jest do Ligi Festiwalu Biegowego w kat. „Najlepszy biegacz 5-10-15”. Finałowe biegu cyklu odbędą się we wrześniu w Krynicy-Zdroju podczas 11. TAURON Festiwalu Biegowego. Zapisy – TUTAJ.

IB


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce