8. Mazda Półmaraton Ślężański z nowościami

 

8. Mazda Półmaraton Ślężański z nowościami


Opublikowane w pon., 02/02/2015 - 09:24

Już tylko niespełna dwa miesiące pozostały do 8. Mazda Półmaratonu Ślężańskiego. Bieg zaplanowano na 21 marca, a sygnałem do rozpoczęcia rywalizacji będzie tradycyjny wystrzał z armaty.

Zainteresowanie Ślężańską połówką jest rekordowe. Już ponad 3 500 osób zadeklarowało udział w imprezie. Rekord frekwencji z ubiegłego roku – 3 281 osób na mecie, jest więc poważnie zagrożony.

Liczba zgłoszonych kobiet sięga 700, a dotychczasowy rekord udziału płci pięknej wynosi 526 osób na mecie. Aż trudno uwierzyć, że 7 lat temu, pierwszy Półmaraton Ślężański ukończyło 624 osób, w tej liczbie 46 kobiet.

Licząca nieco niecałe 7 000 mieszkańców Sobótka znów szykuje się do swojego najważniejszego biegowego święta. Jest swoistym fenomenem, że ten rozgrywany w tak niewielkiej miejscowości półmaraton zalicza się do największych biegów na tym dystansie w kraju. Regularnie zajmuje - pod względem frekwencji - miejsce w pierwszej „czwórce” lub „piątce”. W różnego rodzaju plebiscytach z reguły jest to miejsce w pierwszej „trójce,” a niejednokrotnie na najwyższym stopniu podium.

O Półmaratonie Ślężańskim napisano już bardzo wiele. O trasie wyjątkowej urody, o nastroju, o tym że jest to impreza perfekcyjnie organizowana przez biegaczy dla biegaczy. Jak biega się w Sobótce można zobaczyć na filmie z ostatniej imprezy...

… ale najlepiej przyjechać samemu i zobaczyć to na własne oczy.

Zachęcam do przyjazdu z rodziną, bo organizator zapewnia biegowe przedszkole - dzieci pozostają pod fachową opieką, gdy rodzice poświęcają się bieganiu.

Na tak urozmaiconej trasie trudno jest umiejętnie rozłożyć siły, ale pomagają w tym doświadczeni pacemakerzy. Innym sposobem jest udział w niedzielnych treningach prowadzonych przez Klub Biegacza w SobótceFilmy z 2 ostatnich treningów można obejrzeć TUTAJ i TUTAJ. Ostatnie zajęcia zgromadziły ponad 100 osób. 

Jak nietrudno się domyślić, Ślężański Półmaraton ma nowego sponsora tytularnego. Jest nim firma Mazda Logistics Europe Sp. z o.o.

Nowością w tegorocznym biegu będzie klasyfikacja drużynowa. Drużynę tworzą 4 osoby z jednego klubu w tym przynajmniej 1 kobieta.

Zwracamy także uwagę, że ze względów bezpieczeństwa zabroniony jest udział osób poruszających się na rowerach, wrotkach, rolkach, deskorolkach oraz innych urządzeniach mechanicznych bez zezwolenia wydanego przez Organizatora. Niedozwolony jest również bieg ze zwierzętami. Ze względu na charakter Półmaratonu zabrania się startu z kijkami (trekingowymi i Nordic Walking).

Półmaraton Ślężański należy do Ligi Festiwalu Biegów w klasyfikacji Najlepszy Maratończyk. Szczegóły imprezy znajdziesz w naszym KALENDARZU IMPREZ.

Do zobaczenia na imprezie i na treningach przed Półmaratonem!

Andrzej Puchacz

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce