9. Serocka Dycha – jest termin

 

9. Serocka Dycha – jest termin


Opublikowane w sob., 01/08/2020 - 10:06

Burmistrz Miasta i Gminy Serock oraz Serockie Inwestycje Samorządowe zapraszają na 18. Bieg Niepodległości - 9. Serocką Dychę. Start 25 października. Impreza należy do Ligi Festiwalu Biegowego.

Impreza w Serocku ma już sporą tradycję. Można wystartować na dystansie 5 i 10 km oraz 5 km nordic walking.

Wcześniejsza data imprezy. Organizatorzy celowo nie zapraszają biegaczy 11 listopada, by umożliwić im udział w najważniejszej imprezie jesieni w stolicy, Biegu Niepodległości zaliczanym do triady „Zabiegaj o Pamięć”. To też okazja dla fanów biegania, by zaliczyć więcej biegów z niepodległością w nazwie. Sam Serock leży około 40 km od Warszawy i jest więc w zasięgu kilkudziesięciominutowej podróży samochodem (busem podróż trwa godzinę).

Wyprawa do Serocka to okazja, by zdobyć piękny medal z wizerunkiem na awersie marszałka Józefa Piłsudskiego, a na rewersie orła białego. – Nasza trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, więc zapraszamy do Serocka bić rekord życiowe – zaprasza Anita Siemińska, koordynator ds. sportu i rekreacji w Serocku, zapraszająca także ścigantów.

Start i metę usytuowana jest tradycyjnie na średniowiecznym rynku w Serocku. To wyjątkowe miejsce ze względów architektonicznych, na którym stoi też nowy ratusz. Jest też późnogotycki kościół, a z usytuowanego obok tarasu rozpościera się widok na ujście Bugu do Narwi.

W 2019 r. Serocką Dychę ukończyło 146 osób, a zwycięzcami zostali Mikołaj Raczyński (33:46) i Natalia Gałązka (42:17 sekund). Najlepszy wynik w Serocku uzyskał w 2012 roku Radosław Kłeczek (31:21).

Strona imprezy: www.sis.serock.pl

źródło: Organizator


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce