[AKT.] 13. PANAS Półmaraton Ślężański odwołany

 

[AKT.] 13. PANAS Półmaraton Ślężański odwołany


Opublikowane w pon., 31/08/2020 - 09:47

Komunikat organizatora.

Kiedy z górą 5 miesięcy temu ogłoszono w Polsce stan epidemii spowodowanej wirusem COVID-19 byliśmy jednymi z pierwszych, którzy przenieśli swoją imprezę na termin jesienny. Mieliśmy wtedy nadzieję, że niemal pół roku to wystarczający czas, aby uporać się z zagrożeniem epidemiologicznym.

Niestety, tego koszmaru 2020 roku nie udało się zwalczyć. Na razie tylko nauczyliśmy się z nim jako tako żyć. Mniej więcej od miesiąca odbywają się imprezy biegowe, ale dotyczy imprez kameralnych do 250 osób lub off-roadowych, które odbywają się poza drogami publicznymi – w lesie, w górach. Nadal nie ma sposobu na przeprowadzanie wielkich imprez biegowych odbywających w miastach, na drogach publicznych, w których biorą udział tysiące osób.

Do planowanego terminu Półmaratonu Ślężańskiego pozostały 2 miesiące. Ponieważ nic nie wskazuje na to, że sytuacja epidemiologiczna się poprawi postanowiliśmy, że 13. PANAS Półmaraton Ślężański w roku 2020 się nie odbędzie. Natomiast liczymy na to, że 20 marca 2021 roku uda się imprezę przeprowadzić.

Dyrektor Biegu Wojciech Kacperski

Honorowy Dyrektor Biegu Antoni Stankiewicz

Główny Sędzia Biegu Andrzej Puchacz

źródło: Organizator


AKTUALIZACJA

Znamy nowy termin imprezy.

Drogie Biegaczki i Biegacze. Jak wiemy 13. PANAS PÓŁMARATON ŚLĘŻAŃSKI nie może się odbyć w drugim terminie 24.10.2020 z przyczyn epidemicznych. Mając nadzieję na rychłe pokonanie wirusa postanowiliśmy przełożyć go na kolejny termin w przyszłym roku to sobota 20.03.2021

Jeśli nie będzie prawnych zakazów przeprowadzimy go dostosowując się do każdych realiów. Zastosujemy wszystko co będzie racjonalnie możliwe aby uczestnicy byli zadowoleni z udziału.

Wasze bezpieczeństwo jest naszym największym priorytetem. Bierzemy pod uwagę różne sposoby przeprowadzenia imprezy w tym start w grupach co może wydłużyć czas trwania imprezy. Dlatego zamykamy zapisy. Wystartują tylko Ci, którzy są na liście startowej.

Jeśli dla kogoś zgłoszonego jest to nie do zaakceptowania przyjmiemy rezygnację i zwrócimy opłatę startową. Rezygnację prosimy zgłaszać mailem na adres biuro@sport.sobotka.pl

Zostaną wykorzystane gotowe już medale i koszulki. Będą wręczone z rocznym opóźnieniem ale to nadzwyczajna okoliczność i mamy nadzieję, że wszyscy to zrozumieją.

źródło: Organizator


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce