Bieg Chomiczówki podał datę rozpoczęcia zapisów

 

Bieg Chomiczówki podał datę rozpoczęcia zapisów


Opublikowane w pt., 22/11/2019 - 12:51

6 grudnia o godz. 6 rano rozpoczną się zapisy do 37. Biegu Chomiczówki zaplanowanego na 19 stycznia 2020 roku. Impreza należy do cyklu Ligi Festiwalu Biegowego w Krynicy.

Jak informuje strona biegu pierwszy sygnał do startu 22 stycznia 1984 roku dał trójskoczek Zdzisław Hoffman, mistrz świata z 1983 roku i olimpijczyk z Moskwy. Wtedy długość trasy biegu wynosiła 14,2 km. Po jubileuszu 30-lecia imprezy wytyczono dwie pętle po 7,5 km i biegacze rywalizują na 15 km. Dwa lata temu doszło do odświeżenia trasy, ale nadal są to dwa okrążenia.

Na starcie w przyszłym roku powinni stawić się znani polscy biegacze. Zwycięstwa ze stycznia zamierza bronić Robert Głowala. Z kobiet na starcie powinniśmy zobaczyć trzecią w ostatniej edycji Dominikę Stelmach. Wtedy wygrała Izabela Trzaskalska.

Organizatorzy zapowiadają atrakcyjny pakiet startowy (50 zł). W tej cenie będzie wysokiej jakości koszulka, medal, posiłek, gadżet biegowy i pamiątkę - niespodziankę związaną z Biegiem Chomiczówki.

Oprócz biegu na 15 km, obędzie się także 15. Bieg o Puchar Bielan na 5 km. Opłata startowa uprawnia do udziału w obydwu dystansach. 5 km startuje o godz. 10, a 15 km godzinę później.

Zapisy na stronie datasport.pl rozpoczną się 6 grudnia o godz. 6 rano. Nie zmienia się limit uczestników: 1500 w Biegu Chomiczówki i 1000 o Puchar Bielan.

37. Bieg Chomiczówki należy do cyklu Ligi Festiwalu Biegowego, czyli ponad 50 imprez rozgrywanych w trzech kategoriach: „Najlepszy maratończyk", „Najlepszy biegacz 5-10-15 km" (do tej należy Bieg Chomiczówki) i „Najlepszy góral". Finał Ligi zaplanowano podczas Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju w 2020 roku.

Więcej o cyklu http://www.festiwalbiegowy.pl/biegi-festiwalowe

Bieg Chomiczówki w kalendarzu Festiwalu Biegowego.

AK


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce