Bieg Kazików już na pętlach. Tradycyjnie bez limitu startujących

 

Bieg Kazików już na pętlach. Tradycyjnie bez limitu startujących


Opublikowane w śr., 14/01/2015 - 11:04

Początek roku to czas, kiedy ruszają zapisy na te najbardziej oblegane i wyczekiwane biegi. Podobnie jest z 8. Biegiem Kazików w Radomiu, do którego zapisy ruszą lada chwila.

Do 24 lutego obowiązywać będzie niższe wpisowe jedyne 25zł. Od 25 lutego i w dniu zawodów, czyli 8 marca, będzie to 30 zł – mówi Artur Błasiński, jeden z organizatorów imprezy. Po więcej informacji w sprawie zapisów odsyła na stronę radombiega.pl

Od 7 lat Bieg Kazików rozpoczyna radomski sezon biegowy. Impreza z roku na rok przyciąga coraz większe tłumy w 2014 roku zawody ukończyło blisko 1100 osób! – W tym roku, jak co roku zresztą, nie przewidujemy limitu uczestników. Jesteśmy przygotowani na dużo większą liczbę uczestników – zapewnia Artur Błasiński.

Imprezę przygotowują wspólnie Uczniowski Klub Sportowy Technik Radom, władze miasta i Stowarzyszenie Biegiem Radom. Jak zapewniają organizatorzy, w programie uwzględnią wszystkie grupy wiekowe i biegaczy z różnych poziomów zaawansowania. Finałem imprezy będzie bieg główny na 10km, którego wyniki będą zaliczane do Ligi Festiwalu Biegów w kategorii „Najlepszy Biegacz 5-10-15”.

Na biegaczy czekać będą ciekawe klasyfikacje – m.in. Najlepszy mieszkaniec i mieszkanka Radomia, Najszybszy Kazimierz i Kazimiera (bieg wpisuje się w obchody święta patrona miasta św. Kazimierza). Będą też liczne atrakcje. – W związku ze świętem Kobiet, które odbywa się w dniu biegu, przewidujemy też małe niespodzianki dla pań – uchyla rąbka tajemnicy Artur Błasiński.

Na podstawie ubiegłorocznych doświadczeń, organizatorzy szykują małe zmiany dotyczące trasy. – Trasa na pewno zostanie zmieniona. Podczas siódmej edycji było trochę ciasno, dlatego w tym roku przewidujemy dwie pętle po 5km. Szczegóły ujawnimy bliżej terminu biegu – zapowiada Błasiński.

W Marcu okazja do biegania w Radomiu będzie podwójna oraz dzień Kobiet. Do biegu pozostało jeszcze 3 miesiące, ale tworząc kalendarz biegowy na 2015 warto zaznaczyć tą pozycję jako biegowy ‘must have’.

8. Bieg Kazików w naszym KALENDARZU IMPREZ.

KR

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce