Bieg Konstytucji 3 Maja i Bieg Powstania Warszawskiego "Imprezą Roku 2019" w stolicy? Głosuj!

 

Bieg Konstytucji 3 Maja i Bieg Powstania Warszawskiego "Imprezą Roku 2019" w stolicy? Głosuj!


Opublikowane w pt., 06/12/2019 - 09:52

Miasto Stołeczne Warszawa rozpoczęło przygotowania do przeprowadzenia jubileuszowego, XX Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy 2019 roku, który na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń sportowych miasta. Celem Plebiscytu jest promowanie idei sportu wśród mieszkańców Warszawy oraz wyłonienie zwycięzców w następujących kategoriach:

  • Najlepszy Sportowiec Roku
  • Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny Roku
  • Trener Roku
  • Sportowa Osobowość Roku
  • Najpopularniejszy Sportowiec Roku
  • Sportowa Impreza Roku
  • Sportowa Drużyna Klubowa Roku

Uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród XX Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy 2019 roku odbędzie się na początku 2020 roku podczas Gali Mistrzów Sportu Warszawy.

Zapraszamy do czynnego udziału w Plebiscycie! Głosy oddawać można na stronie plebiscytu www.plebiscyt.um.warszawa.pl

Głosowanie potrwa do 2 stycznia 2020 r.

Poniżej krótka prezentacja dwóch biegowych wydarzeń zorganizowanych przez Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA.

29. Bieg Konstytucji 3 Maja 

Sprintem i gallowayem, z kijkami i maskotką... Rekordowy Bieg Konstytucji w Warszawie! [WYNIKI, ZDJĘCIA]

Bieg Konstytucji 3 Maja to największy bieg na dystansie 5 km organizowany w Polsce. 29. edycję wydarzenia ukończyło rekordowe 6899 biegaczy, którzy pokonali trasę wiodącą wokół Łazienek Królewskich oraz miejsc, związanych z działalnością króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, inspiratora prac nad Konstytucją. Bieg Konstytucji 3 Maja to połączenie sportowej rywalizacji z możliwością uczczenia wydarzeń mających wpływ na historię Polski.

BK3M to coroczne spotkanie biegaczy i ich bliskich, a impreza ma charakter pikniku organizowanego w centrum Warszawy, ale jednocześnie z dala od zgiełku, wśród kwitnącej przyrody.

Misją biegu jest promocja aktywnego stylu życia zgodnego z rodzinną harmonią. Impreza jest również doskonałą okazją do rozpoczęcia przygody z bieganiem, w czym pomaga przystępny dystans biegu głównego oraz impreza towarzysząca dla najmłodszych, czyli „Bieg z Maskotką”.

29. Bieg Powstania Warszawskiego

„Niezwykła atmosfera” i rekord frekwencji 29. Biegu Powstania Warszawskiego. Uciekali przed deszczem [WYNIKI, DUŻO ZDJĘĆ]

Tysiące płonących zniczy, mrok i minuta ciszy... W takiej oprawie rokrocznie rozpoczyna się Bieg Powstania Warszawskiego. Ta wyjątkowa impreza powstała, by uczcić rocznicę heroicznych czynów i wydarzeń sprzed ponad 75 lat.

29. edycja biegu, która odbyła się 27 lipca 2019 r., to największy nocny bieg, jaki kiedykolwiek został zorganizowany w Polsce. Zawody ukończyło łącznie 11436 biegaczy, którzy mieli do wyboru dwa dystanse: 5 km. i 10 km. Bieg Powstania Warszawskiego jest biegiem bez barier. Trasa została przygotowana została w taki sposób, by udział w zmaganiach mogły wziąć osoby z niepełnosprawnością ruchową, poruszające się na wózkach aktywnych i z napędem pośrednim.

Bieg Powstania Warszawskiego to jedna z najczęściej wybieranych przez biegaczy imprez. Popularność zawdzięcza niezwykłej, wieczornej oprawie, historycznej trasie oświetlanej tysiącami zniczy oraz Powstańcom, którzy witają i pozdrawiają biegaczy. Wydarzenie to wpisuje się spektakularnie w formę i tradycję corocznych obchodów wybuchu Powstania Warszawskiego – tak istotnych dla każdego mieszkańca Warszawy.

źródło: Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce