Bieg Marszałka dla całej rodziny

 

Bieg Marszałka dla całej rodziny


Opublikowane w pon., 25/05/2015 - 10:41

– Co stanowi o wyjątkowości naszej imprezy? Niezwykła atmosfera, możliwość zmierzenia się na trasie z umundurowanymi żołnierzami, grochówka i historia w tle. A co czeka na biegaczy po przekroczeniu mety? Zamiast typowego „pasta party” i energetycznych batonów - energetyczna wojskowa zupa z zasmażką, chleb, smalec i ogórki – wymienia jednym tchem Joanna Piwowarczyk z komitetu organizacyjnego biegu w Sulejówku, który zapowiada się na prawdziwe, patriotyczno-rodzinne święto.

13 czerwca zawodnicy będą mogli rywalizować na 10 km oraz na krótszym dystansie 3,1 km - w memoriale Haliny Zielińskiej. W nawiązaniu do tradycji wojskowej, w ramach odrębnej klasyfikacji w biegu uczestniczyć będą przedstawiciele służb mundurowych, a puchar ufunduje Minister Obrony Narodowej. Ale kibice nie będą się tu czuć pominięci.

Planowane jest wiele atrakcji, w tym koncert Orkiestry Wojska Polskiego z Warszawy.

Wszystkich, których emocje sportowe nie pobudzą wystarczająco, organizatorzy zapraszają na darmową kawę. Będzie można dokupić też coś słodkiego na stoisku wypieku ciast. Najmłodsi kibice będą mogli pobawić się na specjalnie zorganizowanym placu zabaw.

– Zwykle na imprezach biegowych bywa tak, że organizatorzy skupiają się wyłącznie na biegaczach, bo to przede wszystkim ich święto. Ale rzadko kiedy biegacz na zawody przyjeżdża sam. Zazwyczaj towarzyszy mu rodzina i znajomi, którzy często o wiele bardziej przeżywają jego występ, z niecierpliwością wyczekując go na mecie. Chcemy uprzyjemnić kibicom czas oczekiwania, a jednocześnie zaakcentować walor edukacyjny naszej imprezy – zapowiada Joanna Piwowarczyk. Wskazuje kolejne atrakcje imprezy.

– Zapraszamy wszystkich uczestników imprezy na bezpłatne zwiedzanie dworku „Milusin”. Na stoisku przygotowanym przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Marszałkiem. Nie zabraknie też pokazów przygotowanych przez grupę rekonstrukcyjną z okresu II Rzeczpospolitej. Naszą ambicją jest, aby Bieg Marszałka był nie tylko typową imprezą biegową, ale ciekawym sposobem na zdobycie wiedzy historycznej, bez konieczności zabierania ze sobą podręczników – podkreśla Joanna Piwowarczyk. Zaprasza do Sulejówka całe rodziny.

Przypominamy, że najniższa opłata startowa (40 zł) obowiązuje do końca maja. Ponieważ organizatorom zależy na kameralności imprezy, wprowadzono limit uczestników – do 900 osób. Jak do tej pory chęć udziału w biegu wyraziło ponad 550 zawodników. Dodatkowo, na starcie stanie około setka biegaczy grupy Polsat, aby ścigać się w organizowanych w ramach Biegu Marszałka III Mistrzostwach Polsat News. Zapisy potrwają do 10 czerwca.

Bieg Marszałka zaliczany jest do Ligi Festiwalu Biegowego "Ruch po Zdrowie" w klasyfikacji „Najlepszy Biegacz 5-10-15”.

8. Bieg Marszałka Józefa Piłsudskiego w naszym KALENDARZ IMPREZ.

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce