Bieg Marszałka w Sulejówku dopiero w 2021 r.

 

Bieg Marszałka w Sulejówku dopiero w 2021 r.


Opublikowane w sob., 01/08/2020 - 09:49

Najpierw zmiana terminu z letniego na jesienny, teraz odwołanie biegu. Nie dojdzie do skutku planowany na 3 października 13. Bieg Marszałka w Sulejówku. Szczegóły w komunikacie organizatora.

Drodzy biegacze! W związku z rosnącą liczbą zakażeń COVID-19 w Polsce, zapowiadanymi, kolejnymi restrykcjami oraz prognozowaną na jesień drugą falą epidemii, w trosce o bezpieczeństwo naszych biegaczy, podjęliśmy decyzję o odwołaniu tegorocznej edycji biegu. Mamy nadzieję, że z czasem sytuacja się ustabilizuje i 13. Bieg Marszałka odbędzie się w przyszłym roku - tradycyjnie w połowie czerwca.

Nowy termin biegu – 12.06.2021 (druga sobota czerwca).

Dziękujemy za Waszą cierpliwość. Wszelkie pytania kierujcie bezpośrednio na adres email: biegmarszalka@wp.pl

Czas epidemii sprawił, że coraz częściej musimy zmieniać plany i reagować dynamicznie na rozwój sytuacji. Mamy nadzieję, że tę decyzję przyjmiecie ze zrozumieniem. Wszystkim Wam życzymy przede wszystkim zdrowia. Uważajcie na siebie! Do zobaczenia w przyszłym roku!

Bieg Marszałka upamiętnia postać Józefa Piłsudskiego, który w Sulejówku spędził trzy lata z życia, gdy na krótko zszedł ze sceny politycznej (1923-1926). W dworku „Milusin” zamieszkał z rodziną, pisał tam książki, a także spotykał się z żołnierzami i politykami. Dodatkowo wydarzenie nawiązuje też do marszów odbywający się przed II Wojną Światową w imienny marszałka, na trasie prowadzącej z Sulejówka do Belwederu.

Uczestnicy biegu mierzą się z dystansem 10 km. Trasa składa się z trzech rund prowadzących ulicami miasta. Rok temu w biegu głównym wzięło udział blisko 430 osób. Rekord trasy BIegu Marszałka należy do Artura Jabłońskiego, wielokrotnego zwycięzcy Biegu 7 Dolin 64 km w Krynicy Zdroju, który w Sulejówku uzyskał wynik 31:51. W zeszłym roku blisko poprawienia tego rezultatu był maratończyk Emil Dobrowolski (32:07). 

Bieg Marszałka w Sulejówku - „patelnia” i wygrana w delegacji [ZDJĘCIA]

Bieg Marszałka współtworzy program Ligi Festiwalu Biegów.

źródło: Organizator


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce