Bieg Marszałka w Sulejówku przeniesiony na jesień

 

Bieg Marszałka w Sulejówku przeniesiony na jesień


Opublikowane w pt., 08/05/2020 - 09:55

13. Bieg Marszałka nie będzie pechowy, ale wyjątkowy – pisaliśmy w lutym w naszej zapowiedzi imprezy. Organizatorzy podtrzymują tę zapowiedź, niemniej wobec pandemii koronawirusa musieli przenieść wydarzenie z czerwca na październik.

"Drodzy biegacze, w związku z trwającą pandemią COVID-19, po rozważeniu wszelkich scenariuszy i w trosce o bezpieczeństwo naszych biegaczy, podjęliśmy decyzję o zmianie terminu XIII Biegu Marszałka na 3 października 2020 r. (pierwsza sobota października). Dziękujemy za Waszą cierpliwość. Wszelkie pytania kierujcie bezpośrednio na adres email: biegmarszalka(małpa)wp.pl"

- czytamy w komunikacie organizacyjnym imprezy zaliczanej do Ligi Festiwalu Biegów.

Impreza rozgrywana jest dla upamiętnienia Józefa Piłsudskiego, który w Sulejówku spędził trzy lata z życia, gdy na krótko zszedł ze sceny politycznej (1923-1926). W dworku „Milusin” zamieszkał z rodziną, pisał tam książki, a także spotykał się z żołnierzami i politykami. Dodatkowo wydarzenie nawiązuje też do marszów odbywający się przed II Wojną Światową w imienny marszałka, na trasie prowadzącej z Sulejówka do Belwederu.

Uczestnicy biegu po raz kolejny zmierzą się z dystansem 10 km. Trasa składa się z trzech rund prowadzących ulicami miasta. Start ostry i meta będą w okolicach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Wcześniej tradycyjnie odbędzie się start honorowy, czyli wspólne przejście biegaczy sprzed kopca Marszałka.

Rok temu w biegu głównym wzięło udział blisko 430 osób. Rekord trasy BIegu Marszałka należy do Artura Jabłońskiego, wielokrotnego zwycięzcy Biegu 7 Dolin 64 km w Krynicy Zdroju, który w Sulejówku uzyskał wynik 31:51. W zeszłym roku blisko poprawienia tego rezultatu był maratończyk Emil Dobrowolski (32:07). 

Bieg Marszałka w Sulejówku - „patelnia” i wygrana w delegacji [ZDJĘCIA]

red.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce