Bieg na Wielką Sowę w drodze po kolejny rekord. Zaglądamy do pakietów startowych

 

Bieg na Wielką Sowę w drodze po kolejny rekord. Zaglądamy do pakietów startowych


Opublikowane w wt., 30/07/2019 - 08:55

Już 11 sierpnia do Ludwikowic Kłodzkich zjadą się pasjonaci biegania w górach, a biegania pod górę w szczególności. Przed nami najlepszy polski bieg alpejski, z tradycyjną metą na szczycie Wielkiej Sowy.

To już dziesiąta, jubileuszowa edycja tej, kultowej imprezy. Przypomnijmy raz jeszcze liczby, które mówią same za siebie – w pierwszym biegu na najwyższy szczyt Gór Sowich udział wzięło 128 osób. Rok temu ponad 700! Teraz na liście startowej jest już ponad 850 osób, a opłaconych zawodników i zawodniczek jest już więcej niż w ubiegłym roku o tej samej porze.

Na dystansie prawie 10 km mamy ponad 600 m przewyższenia, a na trasie wciąż pojawią nowe odcinki - tak aby biegową podróż na najwyższy szczyt Gór Sowich jeszcze bardziej uatrakcyjnić. W ramach biegu odbędą się również kolejne Mistrzostwa Polski Weteranów w biegu górskim.

Jak zwykle w Ludwikowicach, na startujących zawodników czekają bogate pakiety startowe, a w tym roku tradycyjnie znajdzie się tam biegowa pamiątkowa koszulka, pamiątkowe skarpetki z logotypem biegu.

Znajdzie się też coś na sportowe wzmocnienie – tu czeka niespodzianka marki Enervit, będą maskotki „sówki” i będzie też coś do posiłku po biegu – od Kühne. Będzie woda mineralna i oczywiście bufet - meta na Wielkiej Sowie. A tam – woda, izotonik Enervit, arbuzy, pomarańcze, banany...

W ramach pakietu startowego będzie można też bezpłatnie wejść na wieżę widokową na szczycie. Nie zapominamy o pamiątkowych medalach dla wszystkich, którzy dotrą do mety.

Poza nagrodami, które czekają na zwycięzców, na wręczenie czeka armia pamiątkowych statuetek - i będą to oczywiście sowy.

Biegowi od zawsze towarzyszy losowanie nagród wśród wszystkich uczestników. Tym razem losować będziemy m.in. wycieczkę na Lazurowe Wybrzeże ufundowaną, jak zwykle, przez biuro Juventur z Wałbrzycha, dziesięć kompletów ciepłych kołder od firmy John Cotton z Głuszycy, a dla mocno spragnionych będzie coś od browaru Wielka Sowa.

Będzie też można wyjechać z Ludwikowic Kłodzkich z pakietem startowym na przyszłoroczną edycję Biegu na Wielką Sowę, na Górski Bieg Niepodległości w Świerkach i na nowy, premierowy bieg – finałowy półmaraton Ligi Biegów Górskich, który odbędzie się w Sokolcu 23 listopada.

Dzień przed Biegiem na Wielką Sowę odbędzie się 4. Mini Sowa – czyli cały dzień biegania dla dzieci. Regulamin i zapisy: TUTAJ.

Zapisy na 10. Enervit Bieg na Wielką Sowę wciąż trwają - TUTAJ. Warto pamiętać, że po 31 lipca opłata startowa wzrasta do 70 zł.

10. Enervit Bieg na Wielką Sowę zaliczany jest do Ligi Festiwalu Biegowego w kat. "Najlepszy góral". Finałowe biegi cyklu odbędą się we wrześniu podczas 10. TAURON Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju.

źródło: Organizator


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce