Bieg po Plaży trudniejszy niż zwykle, frekwencja w górę! Podwójna radość rodziny Głogowskich!

 

Bieg po Plaży trudniejszy niż zwykle, frekwencja w górę! Podwójna radość rodziny Głogowskich!


Opublikowane w pon., 08/07/2019 - 15:10

Tym razem nie przydały się parawany i kremy z wysokim filtrem. Podczas 29. Biegu Po Plaży w Jarosławcu pogoda była, a jakby jej nie było. Dopisali za to uczestnicy, bo zanotowano wzrost frekwencji. Impreza zaliczana była do Ligi Festiwalu Biegowego w klasyfikacji „Najlepszy Biegacz 5-10-15” .

Blisko 630 osób wzięło udział w popularnym biegu rozgrywanym nad samym Morzem Bałtyckim. Dla porównania, rok temu na mecie zameldowało się 613 biegaczy. Do rekordu frekwencji z 2011 - 696 osób - trochę jednak brakuje. Sama impreza odbywa się od 1991 roku i należy do najstarszych zawodów sportowych w gminie Postomino. Jest to też kawałek historii polskich biegów. Wielu wraca tam, mimo wakacyjnej formy.

Uczestnicy tradycyjnie mieli do pokonania 15 km, z czego aż 5 km prowadzi piaszczystym fragmentem plaży. Kopny piach zwykle daje tu popalić, ale tym razem największą przeszkodą był silny wiatr. Dodatkowo morze zabrało część plaży i biegacze musieli poruszać się jej bardziej kamienistą częścią. O bieganiu w zwolnionym tempie, jak choćby w „Słonecznego Patrolu”, nie było jednak mowy. Start i meta znajdowały się już na ulicach miasta.

– Uważam, że impreza zakończyła się sukcesem. Pobiegło więcej osób niż rok temu, co cieszy przy obecnym natłoku wydarzeń – ocenia Marek Marek Leśniewski, dyrektor imprezy.

– Faktycznie bieg był trudny, bo przeszkadzał wiatr. Silnie wiało zwłaszcza na plaży. Same fale dochodziły prawie do wydm, a w jednym miejscu trzeba było się trochę zamoczyć. Z drugiej strony piasek był twardy i łatwiej się biegło. Był też odcinek gdzie została sama kamienista plaża, jednak piękne widoki i dużo jodu wynagrodziły ten start uczestnikom – relacjonuje gospodarz.

Najszybciej z trasą uporał się Ukrainiec od lat mieszkający w Polsce Andrzej Starzyński (51:21). Drugi na mecie zameldował się Andrzej Rogiewicz (51:54), a trzeci był Adam Głogowski (52:00).

Wśród pań najlepsza okazała się Tetianą Vilisova (1:01:18), wyprzedzając Ewelinę Paprocką (1:01:40) i Katarzyna Pobłocką-Głogowską (1:03:59). Zbieżność nazwisk biegaczki i biegacza z trzecich miejsc nie jest przypadkowa - państwo Głogowscy mają podwójne powody do zadowolona. - Warunki ciężkie, ale daliśmy radę! - ocenił na mecie Adam Głogowski.

W Jarosławcu każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W ramach biegów dla dzieci pn. „Powitanie Lata” biegano na dystansach od 500 do 2200 m. Odbył się też Rekreacyjny Bieg „Podziel się życiem” w ramach akcji „TAK dla transplantacji. Biegali też samorządowcy. Jednym z gości imprezy był olimpijczyk z Barcelony Jan Huruk.

Za rok odbędzie 30. jubileuszowa edycja. Organizatorzy szykują niespodzianki.

– Od jutra już zaczynamy prace nad kolejną edycją. Chcemy, żeby była to duża gala i jeszcze więcej atrakcji. Planujemy dużo niespodzianek, jednak póki co nie chce nic ujawniać – dodaje dyrektor Leśniewski.

29. Bieg Po Plaży w Jarosławcu zaliczany jest do Ligi Festiwalu Biegowego w klasyfikacji „Najlepszy Biegacz 5-10-15”. Rejestracja oraz udział w rywalizacji jest całkowicie bezpłatny – zachęcamy do rejestracji swoich wyników (TUTAJ). Finał zmagań odbędzie się w dniach 6-8 września w Krynicy-Zdroju, podczas 10. TAURON Festiwalu Biegowego.

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce