Bieg Skawiński "bez zmian". Ruszyły zapisy, tylko 1000 pakietów w puli

 

Bieg Skawiński "bez zmian". Ruszyły zapisy, tylko 1000 pakietów w puli


Opublikowane w pt., 09/01/2015 - 09:49

Przed nami szczęśliwa (na to liczymy) trzynasta edycja Biegu Skawińskiego. Jak zawsze w odsłonie wiosennej. 9 maja do pokonania będzie tradycyjne 10 km. Do zdobycia nagrody i punkty Ligi Festiwalu Biegów w kategorii Najlepszy Biegacz 5-10-15.

Majowe bieganie w Skawinie to stały punkt w kalendarzu dla setek, jeśli nie tysięcy biegaczy z Małopolski. Miasto Skawina i UKS Jedynka już od 13 lat zachęcają jej mieszkańców do aktywnego spędzania czasu. Początkowo bieg organizowano dla lokalnej społeczności, dzieci i młodzieży. Z czasem zyskał rangę szanowanego biegu międzynarodowego. Po skawińskiej trasie biegali m.in. Henryk Szost, do którego należy rekord trasy 29:13, Wioletta Frankiewicz, Justyna Bąk i wielu innych znamienitych biegaczy.

W ubiegłym roku lista startowa biegu głównego została zamknięta jeszcze przed zawodami. Organizatorzy osiągnęli rekordową frekwencję w wysokości 1000 osób. Rekordem był również start aż 123 mieszkańców gminy Skawina. Dołóżmy do tego dzieci i młodzież w liczbie 598, 142 rolkarzy i 40 chodziarzy i mamy doskonały obraz imprezy.

W tym roku na atestowanej trasie PZLA odbędą się VII Mistrzostwa Energetyków oraz VI Mistrzostwa Gminy Skawina. W porównaniu z ubiegłym rokiem, niewiele się zmieni w naszej imprezie – wyjaśnia Adam Mrowiec, dyrektor biegu. – Program i charakter imprezy będzie bardzo podobny, jak w ubiegłym roku. Do południa odbędzie się część dla dzieci, kolejno wystartuje młodzież, rolkarze, a na końcu, o godz. 15.30 bieg główny – wyjaśnia. 

Nie zmieni się również limit startujących w biegu głównym – 1000 osób. – Podobnie rzecz ma się z  nagrodami finansowymi. Przewidujemy też nagrody rzeczowe, jednak na większe szczegóły jest jeszcze za wcześnie – dodaje Adam Mrowiec.

Zapisy do biegu ruszyły pełną parą liczba zapisanych przekroczyła już setkę. Warto się pospieszyć z rejestracją. Nie zapomnijcie o Karcie Biegacza - z nią zyskujecie aż 20% na wszystkie opłaty startowe.

13. Międzynarodowy Bieg Skawiński w naszym KALENDARZU IMPREZ.
 
KR

fot. Archiwum

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce