Bieg Wedla kusi nie tylko słodyczami, ale zapowiada też niespodzianki

 

Bieg Wedla kusi nie tylko słodyczami, ale zapowiada też niespodzianki


Opublikowane w pt., 13/12/2019 - 14:28

„Najsłodszy” bieg w Polsce cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Nieco ponad tydzień od uruchomienia zapisów zostały wyczerpane pakiety na biegi dziecięce i młodzieżowe. Na głównych dystansach zgłoszenia przekroczyły półmetek. Bieg Wedla zaliczany jest do Ligi Festiwalu Biegów.

Sześć konkurencji, tłumy łasuchów tzn. uczestników i unoszący się zapach gorącej czekolady, a po biegu szybkie uzupełnienie straconych kalorii. Tak będzie już wkrótce w Warszawie, a dokładnie w parku Skaryszewskim, podczas jubileuszowej edycji Biegu Wedla.

Każdy znajdzie tu coś dla siebie, zarówno miłośnicy biegania na orientację czy też chodzenia z kijkami. Sportowej rywalizacji będą mogli zasmakować najmłodsi startując na dystansach od 250 m do 1,8 km. Łączny limit 150 miejsc w biegach dla dzieci i młodzieży został już wyczerpany.

– Nie jest to niespodzianka dla nas, bo te konkurencje zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem. Czasem zapisy trwały nawet krócej. W tym roku widzimy, że więcej dzieci było chętnych do startu na dłuższym dystansie - powiedział Andrzej Krochmal, organizator imprezy.

Trwają zapisy do biegów głównych na 5,4 km i 9 km. Trasy nie uległy zmianom i liczą odpowiednio 3 i 5 okrążeń, a prowadzą główną parkową aleją. Meta będzie znajdować się przy amfiteatrze. W sumie we wszystkich biegach może pobiec 1150 osób.

– Mamy zajęte około 60 procent list startowych. Nie ma więc za bardzo co zwlekać z decyzją. Istnieje możliwość startu w dwóch biegach w ramach jednego wpisowego. Wiele osób z tego korzysta – dodaje Krochmal.

Pierwszy Bieg Wedla odbył się w 2006 roku. Przez lata wygrywali tu znani biegacze i biegaczki jak np. Piotr Łobodziński, Emil Dobrowolski, Michał Bernardelli, Wojciech Kopeć, Anna Szyszka czy Lilia Fiskowicz. W związku z jubileuszową edycją organizatorzy szykują niespodzianki.

– Ta impreza tak się wpisała w kalendarz, że nikt nie pyta, dlaczego jest 9 a nie 10 km. Chyba wszyscy się oswoili. Zresztą patrząc na warunki atmosferyczne to im często odpowiada. Jak ktoś chce więcej, bo przygotowuje się do półmaratonu, to jak wspomniałem biegnie drugi bieg. A co do niespodzianek to będą biegowe rękawiczki. Szykujemy też coś co zaprezentujemy w ostatniej chwili - mówi Krochmal.

Przy zapisach można wybrać pakiet z koszulką w cenie 65 zł lub bez niej (45 zł). Zapisy na bieg na orientacje to koszt 30 zł (50 zł z koszulką), a marszu nordic walking 45 zł (65 zł z koszulką). Stawki obowiązują do 26 stycznia. Później wzrosną.

Bieg Wedla odbędzie się w sobotę 8 lutego 2020 roku. Biuro zawodów będzie w budynku KS Drukarz obok muszli koncertowej w parku Skaryszewskim. Początek imprezy o godzinie 9. Uczestnicy na kilka godzin opanują zabytkowy park. Ostatni z zaplanowanych jest bieg na 9 km, który wystartuje o godz. 12:30.

Uczestnicy walczą nie tylko o ręcznie dekorowane torciki, ale też punkty do Ligi Festiwalu Biegowego. Bieg na najdłuższym dystansie zaliczany jest do klasyfikacji „Najlepszy Biegacz 5-10-15”. Finał zmagań odbędzie się podczas 11. TAURON Festiwalu Biegowego w Krynicy Zdroju(11-13 września 2020 roku).

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce