Bieg Wojciechowy świętem całego Serocka

 

Bieg Wojciechowy świętem całego Serocka


Opublikowane w czw., 15/01/2015 - 08:49

Serocki Bieg Wojciechowy to kolejny nowy bieg Ligi Festiwalu Biegowego w sezonie 2014/15. W tym roku impreza rozegrana zostanie już po raz trzeci. Uczestnicy do pokonania mają 10 km. Wkrótce rozpoczną się zapisy.

Bieg Wojciechowy rozgrywany jest z okazji obchodów święta patrona miasta. Św. Wojciech widnieje w herbie Serocka. Nieprzypadkowo - od 2006 roku w jednym z tamtejszych kościołów spoczywają także relikwia duchownego. Dla miasta jest to ważna postać.

W tym roku bieg odbędzie się 19 kwietnia i rozpocznie trwającą prawie miesiąc obchody, jakkolwiek w dniu samych zawodów nie ma dodatkowego pikniku. – Tym biegiem rozpoczynamy duże święto w Serocku. Ponieważ jednak trasa prowadzi przez centrum Serocka, nie możemy połączyć startu z dodatkową dużą imprezą. O wyżywienie biegaczy zadba koło gospodyń wiejskich – wyjaśnia Tomasz Luks z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Serocku.

Oprócz biegu głównego, w którym organizator przeprowadzi m.in. specjalną klasyfikację dla wszystkich Wojciechów, kwietniowej imprezie towarzyszyć będzie marsz nordic walking (5 km) oraz bieg rodzinny. W porównaniu z ubiegłym rokiem trasa nie ulegnie zmianie.

– W zeszłym roku uzyskaliśmy atest PZLA i chcąc go zachować, nie możemy zmienić trasy. Uważam, że jest to ciekawy odcinek. Biegniemy nawet przez tereny naszego partnera - hotelu Narvil. Tam też znajduje się punt nawadniania. Myślimy natomiast o ewentualnym zwiększeniu limitu uczestników – wskazuje Tomasz Luks.

W ubiegłym roku w imprezie wystartowało prawie 200 osób. Zwyciężyli Daniel Taras (34:28) oraz Dominika Dąbrowska (43:24).

Uczestnicy tegorocznej edycji będą walczyli o punkty w klasyfikacji „Najlepszy Biegacz 5-10-15”. Przypomnijmy, że w ramach Ligi Festiwalu Biegów prowadzone są jeszcze także klasyfikacje na "Najlepszego górala" i "Najlepszego maratończyka”. Finał cyklu rozegrany będzie podczas 6. PZU Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdrój. Tegoroczna impreza odbędzie się w dniach od 11-13 września.

Bieg Wojciechowy w naszym KALENDARZU IMPREZ.

RZ

fot. Organizator

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce