Biegacze-amatorzy filmowo promują 15. Poznań Maraton [WIDEO]

 

Biegacze-amatorzy filmowo promują 15. Poznań Maraton [WIDEO]


Opublikowane w pt., 13/06/2014 - 10:14

Na liście startowej 15. Poznań Maraton jest już ponad 1800 uczestników. To znak, że zainteresowanie imprezą, która odbędzie się 12 października, ponownie w ramach Ligi Festiwalu Biegowego, jest coraz większe.

Od kilkunastu dni na YouTube można obejrzeć pierwszy z pięciu filmów promujących bieg, zatytułowany ,,Życiówka”.

– Wszyscy bohaterowie filmów są mieszkańcami Poznania. Są to osoby aktywne fizycznie, które kilkakrotnie uczestniczyły w tej imprezie. Są ,,twarzami” maratonu – wyjaśnia Monika Łagocka z agencji Kiwisport. – Bieganie ma dla nich określoną wartość, ale każdym kierują inne powody, inne motywacje. Jedni biegną dla zwycięstwa, inni w każdym starcie walczą o lepszy czas, dla jeszcze innych ważniejsze jest sprawdzenie siebie, bieg z innymi. Filmy odnoszą się do hasła maratonu - ,,Różne cele, wspólna droga”. Każda z tych osób pokazywana jest w filmie w kontekście swojego celu.

Bohaterką ,,Życiówki” jest Justyna, studentka Akademii Wychowania Fizycznego. Bieganie jest jej codziennością. Zamiłowanie do tej dyscypliny przekłada się na jej udział np. w biegach całodobowych.

Film czerwcowy będzie zatytułowany ,,Przyjaźń”, lipcowy - ,,Zwycięstwo”, sierpniowy ,,Meta”, a wrześniowy ,,Zaproszenie”. Ten ostatni, z udziałem bohaterów poprzednich filmów, będzie zaproszeniem do wspólnego biegu 12 października.

Strona imprezy

Regulamin

Zapisy

mat. pras. / red.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce