Biegacze oddali cześć radomskim robotnikom

 

Biegacze oddali cześć radomskim robotnikom


Opublikowane w śr., 25/06/2014 - 12:41

Za nami 2. Półmaraton Radomskiego Czerwca '76. To była udana impreza, choć rozegrana w bardzo zmiennych warunkach atmosferycznych (słońce, opady deszczu). Bogaty program imprezy z historią w tle oraz jego realizacja zdecydowanie mogły się podobać. 

Bieg główny zgromadził blisko 1000 osób, w tym kenijską czołówkę. Wygrał Mathew Kiptanui Kibet przed Charlesm Cheruiyot Toroitichem i Sawe Elishe Kiprotichem. Najszybszym Polakiem okazał się reprezentant gospodarzy ze Stowarzyszenia "Biegiem Radom" - Michał Jagieło z Lubienia. Podczas biegu rozdano medale Mistrzostw Polski w biegu z wózkiem oraz Mistrzostw Mazowsza Lekarzy. 

Jako biegi towarzyszące rozegrano Charytatywną Milę, z udziałem uczestników robotniczego buntu z 1976 r. i osoby, które dotknęły późniejsze represje władz, wraz z rodzinami. Wygrał Mateusz Nowacki z Oławy. Mistrzowską Mila Halls na bieżni stadionu miejskiego, zdominowali z kolei juniorscy mistrzowie Polski. Na stadionie miejskim swoje biegi mieli też najmłodsi. 

Pełne wyniki półmaratonu znajdziecie w naszym KALENDARZU IMPREZ. Przypominamy, że wyniki półmaratonu można zaliczyć do klasyfikacji Ligi Festiwalu Biegowego w kat. "Najlepszy maratończyk".

Zanim jednak w biegacze wyruszyli w niedzielę (22 czerwca) na swoje trasy, w sobotę złożyli kwiaty przed pomnikiem Radomskiego Czerwca. Dnień później tu przebiegali, i to aż dwukrotnie.

- Historia, jaka stoi za miejscami odwiedzanymi przez biegaczy to największy atut naszej imprezy - podkreślił Tadeusz Kraska, prezes "Biegiem Radom". Cieszył się z pozytywnego odbioru imprezy przez biegaczy, ale i wolontariuszy (m.in. z ponad 20 radomskich szkół) oraz sponsorów, którzy szeroko włączyli się w jej przygotowanie i realizację. 

red.

fot. organizator

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce