Biegiem po samochód. Rudawa zaprasza na X Półmaraton Jurajski

 

Biegiem po samochód. Rudawa zaprasza na X Półmaraton Jurajski


Opublikowane w pt., 28/02/2014 - 15:54

Półmaraton Jurajski

Impreza odbędzie się w 8 czerwca, ponownie w ramach Ligi festiwalu Biegowego. Dynamika zapisów, zdaniem organizatorów, wskazuje na szybsze niż zakładano wyczerpanie puli pakietów startowych. 

Na liście uczestników zapisanych jest 528 nazwisk. Zapisy potrwają regulaminowo do 1 czerwca, niemniej prawdopodobnie limit miejsc startowych – 1700, zostanie wyczerpany już wcześniej. – Ograniczenie to wynika z przepisów ochrony przyrody w Dolinie Jurajskiej – mówi naszemu portalowi Ryszard Tyc, dyrektor zawodów.

Zawody rozpoczną się przy ulicy Legionów Polskich. Po wybiegnięciu z miasta uczestnicy rywalizować będą wśród okolicznych wsi. Co 5 km znajdować się będą punkty z odżywianiem. Droga cały czas jest asfaltowa. Meta znajdować się będzie także w Rudawie, a dokładniej - w miejscu startu

– Według relacji zawodników trasa jest ciekawa. Nie tylko w jakimś konkretnym fragmencie, ale w całości. Inaczej pewnie zawodnicy tak chętnie by tu nie przyjeżdżali i frekwencja stale nie rosła – zapewniano nas w z kolei biurze prasowym zawodów.

Biuro zawodów otworzy swoje podwoje przy ul. Legionów Polskich 30 już w dniu poprzedzającym bieg, czyli 7 czerwca (w godzinach od 12:00 do 20:00 oraz w dniu biegu od 7:00 do 9:30). 

Miejsce rozgrywania zawodów jest magnesem, które przyciąga biegaczy. W miasteczku, przez które przepływają rzeki Rudawa i Rudawka, można zwiedzić można rzeźbę dziecka wykonaną przez Franciszka Wyspiańskiego (ojca Stanisława), ale też.. wygrać samochód! Ten losowany jest pośród wszystkich uczestników imprezy.  

Dodatkowo zwycięzcy mogą zarobić po 1300 zł. Oprócz tego czekać będą puchary i atrakcje dla kibiców. W ubiegłym roku dla dzieci zorganizowano specjalne miejsce do zabaw pod okiem opiekunów.

W ubiegłym roku wśród mężczyzn zwyciężył Ukrainiec Sergiej Okseniuk (1:11:19). Natomiast wśród pań Ewa Brych-Pająk (1:25:10). Najliczniej reprezentowanym klubem był AZS AWF Kraków Masters. Jak w tym roku potoczą się losy rywalizacji?

W biegu głównym prowadzone będą klasyfikacje specjalne: X Mistrzostwa Polski Nauczycieli w Półmaratonie, VII Mistrzostw Polski Bankowców, VI Mistrzostwa Małopolski Studentów w Półmaratonie, IV Mistrzostwa Małopolski Policji w Półmaratonie oraz II Mistrzostwa Seniorów w Półmaratonie. Do wyboru do koloru.

Organizator:

http://www.jurajskipolmaraton.pl/

Regulamin:

http://www.jurajskipolmaraton.pl/regulamin.html

Zgłoszenia:

http://www.maratonypolskie.pl/zglosz1.php?akcja=0&nrid=1354&lang=POL

Trasa:

http://www.jurajskipolmaraton.pl/trasa.html

Opłaty startowe:

50 zł do 1 marca

55 zł do 1 kwietnia

60 zł do 1 maja

70 zł do 15 maja 

90 zł do 1 czerwca

100 zł po 1 czerwca

Zawodnicy w wieku powyżej 70 roku życia są zwolnieni z opłaty startowej.

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce