Dogrywka w 26. Biegu Konstytucji w Warszawie

 

Dogrywka w 26. Biegu Konstytucji w Warszawie


Opublikowane w czw., 21/04/2016 - 15:34

Dobra wiadomość dla spóźnialskich. W niedzielę 24 kwietnia o godzinie 10:00 wystartować ma dogrywka na zapisy.

Trzymając się terminologii piłkarskiej, organizatorzy nie przewidują by zapisy dodatkowe potrwały regulaminowe 2 x 15 minut. Obowiązywać będzie zasada „kto pierwszy ten lepszy”.

– To pierwsza dogrywka w historii Biegu Konstytucji 3 Maja. Udostępnionych zostanie mniej niż 500 miejsc. Dużo osób uiściło opłaty w terminie. Świadczy to o tym, że bardzo wielu biegaczy chce wystartować w naszej imprezie – mówi Marcin Kuriata ze Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa.

Termin dogrywki będzie się pokrywał z ORLEN Warsaw Marathonem i towarzyszącym mu biegiem na 10 km. Część biegaczy będzie więc w tym czasie na zawodach. Zdaniem organizatorów Warszawskiej Triady Biegowej nie jest to działanie celowe.

– Wybraliśmy niedzielę jako dzień wolny od pracy, w którym ludzie mają więcej wolnego czasu. Nie sugerowaliśmy się terminami innych biegów. Zresztą Bieg Konstytucji 3 Maja ma trochę inną grupę docelową - jest tu rozgrywany inny dystans. Zresztą urządzenia mobilne mają takie możliwości, dostęp do internetu, że można rejestrować się także poza domem i stacjonarnym komputerem – wyjaśnia Marcin Kuriata.

W tym roku Bieg Konstytucji cieszył się rekordowym zainteresowaniem Limit 5 000 osób, w tym 4000 miejsc w biegu głównym został wyczerpany w ciągu 55 godzin. Wcześniej na zawody otwierające Warszawską Triadę Biegową można było się rejestrować nawet na kilka dni przed startem.

26 Bieg Konstytucji przebiegnie ulicami stolicy 3 maja. Początek zmagań o godzinie 11:00. Start z Alei Tomasza Hopfera. Uczestnicy tradycyjnie zmierzą się z dystansem 5 km. Najmłodsi rywalizować będą w 5. Biegu z Maskotka na dystansie 700 m.

Impreza wpisuje się w obchody 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Sam bieg zaliczany jest do Ligi Festiwalu Biegów w klasyfikacji „Najlepszy Biegacz 5-10-15”.

26. Biegu Konstytucji w naszym KALENDARZU IMPREZ.

RZ 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce