Duże zainteresowanie Biegiem Zaślubin w Kołobrzegu. Z Kartą Biegacza niższe wpisowe

 

Duże zainteresowanie Biegiem Zaślubin w Kołobrzegu. Z Kartą Biegacza niższe wpisowe


Opublikowane w czw., 30/01/2014 - 09:14

Już 646 osób zgłosiło się do 28. Międzynarodowego Biegu Zaślubin w Kołobrzegu, który odbędzie się 16 marca. Wszystko wskazuje, że w zawodach uczestniczyć będzie więcej biegaczy niż rok temu. Wtedy rywalizację ukończyło 848 osób. Jeszcze do końca miesiąca utrzymywać się będzie najniższa opłata rejestracyjna. Bieg ten ma bogatą historię.

Bieg przypominający o „zaślubinach Polski z morzem”, czyli wydarzeniach które miały miejsce m.in w Kołobrzegu w marcu w 1945 ma tu długą w tradycję. W tym roku odbędzie się jego 28. edycja, chociaż pierwsze biegi odbyły się pod koniec lat 60. Imprezą cykliczną „Bieg Zaślubin z Morzem” stał się dopiero od 1987 roku.

– Wszystko zaczęło się od tego, że z przyjaciółmi biegaliśmy maratony. Najpierw uczestniczyliśmy w innych imprezach w całym kraju, jak np. w Maratonie Pokoju. Później postanowiliśmy samemu coś zorganizować w Kołobrzegu – mówi Ryszard Kaliciński. – W pierwszej edycji startowało około 80 osób. Bieg organizowany przez nas od początku miał 15 km. My jednak nie patrzyliśmy na dystans. Uważaliśmy, że jest to dobry sprawdzian przed maratonem – dodaje organizator biegu.

Ten bieg to nie tylko dobra lekcja historii Polski. To również korepetycje z lekkoatletycznych ciekawostek. To tu bieg juniorski w 1969 roku zwyciężał Bronisław Malinowski – złoty medalista Igrzysk Olimpijskich z Moskwy z 1980 roku i srebrny z 1976 w biegu na 3000 metrów z przeszkodami. 

Frekwencja Biegu Zaślubin z Morzem zaczęła rosnąć od 2006 roku. Wtedy liczba startujących utrzymywała się na poziomie 265 osób. Rok później nastąpiło małe tąpnięcie. Jednak później było już tylko lepiej. Z czasem stawka zaczęła robić się międzynarodowa. W 2011 roku wystartowało prawie 600 osób. Teraz szykuje się prawdziwy rekord. Mimo że organizatorzy szykowali się na 1000 uczestników, to już zaczynają myśleć o dodatkowych pakietach.

Do 31 stycznia wpisowe wynosi 40 zł, a do końca lutego 45 zł. Od 1 do 11 marca udział w biegu wynosić będzie 50 zł. Organizatorzy przygotowali ofertę promocyjną dla posiadaczy Karty Biegacza Festiwalu Biegowego. Od 1 do 28 lutego będzie można się zapisać za 36 zł.

Międzynarodowy Bieg Zaślubin w Kołobrzegu jest zaliczany do Ligi Festiwalu Biegów w sezonie 2013/14. Wyniki biegu będzie można wpisać do klasyfikacji "Najlepszy Biegacz 5-10-15". Finałem cyklu w będzie V Festiwal Biegowy, który odbędzie siew dniach 5-7 września w Krynicy-Zdrój.

Organizator: www.bieg.kolobrzeg.pl

Regulamin

Zapisy

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce