Dziennikarka Festiwalu Biegów w plebiscycie „Dziennika Zachodniego”


Opublikowane w wt., 03/12/2019 - 19:20

KM - te inicjały widnieją pod tekstami, które na naszym portalu pisze Katarzyna Marondel. To dzięki niej wiemy, co się dzieje na biegowych ścieżkach Śląska i w egzotycznych krajach, gdzie startują polscy maratończycy. Te relacje wyróżniają się ogromnym zaangażowaniem piszącej. Kasia, podziwia zwycięzców, ale nie traci z oczu biegaczy, którzy zamykają stawkę.

– Gdy piszę, zawsze myślę o uczestnikach biegów. Wiem, że będą to czytać, szukać o sobie informacji. Dlatego to robię. Są moją motywacją – wyjaśniła nam Kasia, podczas jednej z wielu rozmów o pracy na zapleczu biegów.

Możecie ją kojarzyć z aparatem i telefonem. Stoi na mecie, zadaje wam pytania, szuka ciekawych historii. Ale to nie wszystko. Kasia jest także biegaczką i maszeruje z kijkami. Nie, wcale nie robi tego tylko rekreacyjnie. Jest wicemistrzynią Europy w półmaratonie i na dystansie 5km. Jest także rekordzistką świata w marszu 24-godzinnym. W ciągu doby przemaszerowała 149,12 km i nie jest z tego zadowolona. Nie przyjęła naszych gratulacji. Twierdzi, że stać ją na więcej, a na pewno na złamanie 150 km.

Dlaczego wam o tym mówimy? Kasia może zostać Sportowcem Roku w plebiscycie „Dziennika Zachodniego”. Czy tak się stanie, zależy od liczby osób, które na nią zagłosują. W tej chwili trwa głosowanie powiatowe. W swoim regionie Kasia prowadzi. Gdy ten etap się zakończy (11.12), rozpocznie się plebiscyt wojewódzki.

Głosować można przez sms. Usługa jest płatna, ale naszym zdaniem, jeśli ktoś zastanawia się, na co wydać 2,46 zł, to głos na Kasię może być opcją wartą rozważenia.

Głosować można TUTAJ

IB


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce