Godziny do 24. Biegu Powstania Warszawskiego. „Logistyczne wyzwanie”

 

Godziny do 24. Biegu Powstania Warszawskiego. „Logistyczne wyzwanie”


Opublikowane w pt., 25/07/2014 - 10:11

Biegi główne na dystansach 5 i 10 km poprzedzi w tym roku I Bieg Zdobycia PASTy. Do zawodów przygotowują się biegacze i organizatorzy. Dobra współpraca obu grup to klucz do sukcesu imprezy. Poznajcie szczegóły logistyczne.

W tym roku w Warszawie pobiegnie ponad 10 000 osób. I mimo, że wyższa frekwencja spodziewana jest w listopadowym Biegu Niepodległości, to właśnie bieg upamiętniający zryw Stolicy z sierpnia 1944 jest trudniejszym wyzwaniem organizacyjnym. Tym bardziej, że w tym roku obchodzona jest i70. rocznicę wybuchu Powstania

– Bieg Powstania Warszawskiego A.D. 2014 to to najbardziej skomplikowane zadanie logistycznie, jakiego się podjęliśmy. Mamy mało przestrzeni, a dodatkowo bieg odbywa się po pętli. To sprawia, że kierowanie tłumem jest dużo trudniejsze. Dodatkowo mamy wiele wydarzeń towarzyszących imprezie – wskazuje Marcin Kuriata ze Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa.

Żeby usprawnić odbiór pakietów startowych, organizatorzy proszą, by zrobić to jeszcze dziś. – Bardzo prosilibyśmy, by osoby z Warszawy odbierały pakiety jak najwcześniej. W sobotę w biurze zawodów może być spory tłok. Historia pokazuje, że dużo osób zostawia odbiór pakietów właśnie na ostatni moment, co nie jest dobrym wyborem. Robi się niepotrzebny tłok, są niepotrzebne nerwy – wskazuje organizator.

Pakiety startowe będzie można odbierać już od godz. 10:00 do 14:00 w siedzibie dawnego WOSiRu (dziś Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa) przy ul. Rozbrat. W dniu zawodów biuro imprezy znajdować się będzie na terenie Ośrodku Polonia przy ul. Konwiktorskiej 6. Wydawanie opłaconych pakietów internetowych, dla osób spoza Warszawy, zaplanowano w dniu biegu w godzinach 16:00 – 19:30.

Natomiast biuro zawodów i punkt wydawania pakietów startowych dla uczestników I Biegu Zdobycia PASTY-y, oprócz piątkowego terminu, będzie otwarte także w sobotę przy ul. Zielnej 39, w godzinach od 9:00 - 13.30.

Tak jak w poprzednich latach, w dniu zawodów uczestnicy Biegu Powstania Warszawskiego będą mogli bezpłatnie przemieszczać się komunikacją miejską na terenie Warszawy (w pierwszej strefie), na podstawie numeru startowego. Natomiast zmotoryzowani =, dzięki Centrum Handlowe „Arkadia” (ul. Jana Pawła II 82) mają możliwość bezpłatnego pozostawienia pojazdu. Parking dostępny będzie w godzinach od 18:00 – 24:00.

Depozyty oraz szatnie dla startujących na dystansie 5 km zlokalizowany będą w hali Polonii. Natomiast osoby startujące na dystnasie 10 km bedą mogły się przebrać i pozostawić swoje rzeczy na parkingu podziemnym biurowca North Gate przy ul. Bonifraterskiej 17.

Start krótszego z biegów nastąpi o godzinie 20:40, dłuższego – 20 minut później. Dekoracja zwycięzców 24 Biegu Powstania Warszawskiego odbędzie się na płycie głównej stadionu Polonii ok. godziny 21:50.

Wyniki biegu na 10 km zaliczane będą do Ligi Festiwalu Biegowego i klasyfikacji „Najlepszy biegacz 5-10-15”. Finałem cyklu będą biegi PZU Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdrój.

Organizator

Regulamin

Mapa

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce