Grodziski Półmaraton „Słowaka” zostaje w Koronie. „Szanujemy prawo biegaczy”

 

Grodziski Półmaraton „Słowaka” zostaje w Koronie. „Szanujemy prawo biegaczy”


Opublikowane w sob., 28/12/2019 - 08:23

Organizatorzy Półmaratonu „Słowaka” postanowili pozostać w terminarzu Korony Półmaratonów Polskich. – Nie podoba nam się styl w jakim odbiera się i przyznaje przynależność do Korony, ale szanujemy prawo biegaczy do tego, by mogli się o nią starać także w Grodzisku Wielkopolskim – mówi Marek Małecki, dyrektor imprezy.

Niespodziewanie, w połowie grudnia, po rocznej przerwie, Półmaraton „Słowaka” wrócił w poczet Korony Półmaratonów. Zaskoczeni byli tym sami organizatorzy, z którymi nikt nic nie ustalał, ani nie konsultował. Zresztą sami też nie aplikowali o ponowne przyjęcie. Wszystkiego dowiedzieli się ze strony internetowej Polskiego Stowarzyszenia Biegów, które to organizuje popularne wyzwanie, polegające na ukończeniu określonej liczby biegów z podanej listy.

Ostatecznie impreza postanowiła pozostać w Koronie. – Przyjmujemy tę decyzję. Nie chcemy, żeby było takiego wrażenia, że się na kogoś obrażamy - przyznaje Marek Małecki.

Dodatkowo w komunikacie wydanym przez organizatorów biegu czytamy, że decyzje o przywróceniu do Korony traktują jako wyraz uznania dla poziomu organizacyjnego​ „Słowaka” i niepowtarzalnej atmosfery biegu.

14. Hunters Półmaraton „Słowaka” zostanie rozegrany 14 czerwca 2020 roku w Grodzisku Wielkopolskim. Zapisy mają ruszyć na przełomie lutego i marca. Wkrótce ma zostać opublikowany regulamin imprezy.

W ostatniej edycji półmaratonu wzięło udział 3161 osób. Nowy rekord frekwencji ustanowiono, gdy impreza nie była zaliczana do Korony Półmaratonów. Zwyciężyli Ukraińcy Pawło Olijnyk (1:10:46) i Walentyna Kiljarska (1:23:34).

Impreza zaliczana jest do Ligi Festiwalu Biegów w klasyfikacji „Najlepszy Biegacz 5-10-15”. Finał zmagań odbędzie się w Krynicy-Zdroju podczas 11. TAURON Festiwalu Biegowego.

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce