I Bieg Świetlików: Fotografowie na start

 

I Bieg Świetlików: Fotografowie na start


Opublikowane w czw., 19/12/2013 - 15:09

Niekoniecznie do samego biegu, który premierowo odbędzie się w najbliższą sobotę 21 grudnia. W konkursie na najlepsze zdjęcie reporterskie z imprezy mogą wziąć udział bowiem także kibice i obserwatorzy zmagań na krakowskich bulwarach wiślanych.

– Koszulkami technicznymi nagrodzimy pięć najlepszych zdjęć z imprezy, które trafią na naszego facebooka. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na początku stycznia 2014 r. – informuje Krzysztof Drogoszcz z biura organizacyjnego Biegu Świetlików. Podkreśla, że ze względu na charakter imprezy wykonać dobre zdjęcie wcale nie będzie tak łatwo. – Ruch, ciemności i światło będą wyzwaniem dla fotografów.

Najciekawsze ujęcia zapewnią sami uczestnicy, którzy – zgodnie z regulaminem biegu –  stworzą na trasie świetlny korowód. Posiadanie źródła światła będzie warunkiem sklasyfikowania w biegu. – Tu ważna uwaga organizacyjna dla biegaczy. Same odblaski nie wystarczą. Latarka czy czołówka będą wystarczające, niemniej zachęcamy do kreatywnego podejścia do sprawy. Przypominam, że autorów trzech najlepszych instalacji uhonorujemy nagrodami pieniężnymi – wskazuje organizator.

Zgodnie z informacją przekazaną przez p. Krzysztofa, towarzysko-integracyjny charakter I Biegu Świetlików pozostaje niezmienny. Zapowiedziana w regulaminie trasa długość ok. 9,5 km nie została wydłużona, co sugerowali w internecie biegacze, do pełnych 10 km.

– Nawet jeśli chcielibyśmy to zrobić, bo rozumiemy argumentację uczestników o chęci konfrontacji wyniku z Biegu Świetlików z innymi tegorocznymi rezultatami na popularnej „dyszce”, to nie możemy tego zrobić. Obowiązują nas ustalenia z władzami miasta Krakowa i służbami poczynione już kilka miesięcy temu – wyjaśnia Krzysztof Drogoszcz. Zapewnia, że głosy biegaczy „dały do myślenia” i że na ich podstawie zostaną wyciągnięte „odpowiednie wnioski”. – Ale to dopiero za rok – zauważa.   

Zachęcając do udziału w premierowej odsłonie imprezy przypomina obowiązujący limit 1000 uczestników. – W zapisach internetowych rozdaliśmy blisko 800 numerów startowych, kolejne będzie można zdobyć w biurze zawodów (Forum Przestrzenie w dawanym Hotelu Forum, ul. Marii Konopnickiej 28), oczywiście w miarę wolnych miejsc. Zapraszam już od godz. 14:30.        

I Bieg Świetlików wchodzi w skład Ligi Festiwalu Biegów w sezonie 2013/14. Wyniki biegu zostaną zaliczone do klasyfikacji „Najlepszy Biegacz 5-10-15”.

Strona zawodów:

www.krakowskibiegswietlikow.pl

Regulamin:

http://www.krakowskibiegswietlikow.pl/index.php/regulamin/

GR

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce