IV Bieg na Wielką Sowę: Doświadczenie triumfuje

 

IV Bieg na Wielką Sowę: Doświadczenie triumfuje


Opublikowane w ndz., 18/08/2013 - 16:03

Dolnośląska impreza zgodnie uznawana jest przez środowisko zawodników, organizatorów i mediów zajmujących się biegami górskimi w Polsce, za jedną z trzech najlepszych imprez tego typu w naszym kraju. Wysokie oceny zebrała także jej tegoroczna, czwarta odsłona.

Dziś na tradycyjnej trasie o długości 9,4 km spod CRK ?Harenda? na szczyt Wielkiej Sowy (1015 m n.p.m.) rywalizowało 301 zawodników. Do mety dotarło 295. To nowy rekord frekwencji zawodów, które w przeciągu czterech lat ponad trzykrotnie zwiększyły liczbę uczestników.

Za ilością poszła też jakość. Atrakcyjność biegu stanowiły w tym roku m.in. dwie premie lotne z nagrodami finansowymi, cenne nagrody pieniężne i rzeczowe dla uczestników - z wycieczką na Lazurowe Wybrzeże włącznie, czy bogate pakiety startowe, znacznie przewyższające wartość wpisowego. Numer startowy uprawniał ponadto do bezpłatnego wejścia na wieżę widokową na szczycie Wielkiej Sowy i darmowego wstępu na miejscowe kąpielisko, z czego wobec upału skorzystało wielu zawodników.

? Robimy co w naszej mocy, by pokazać, że Góry Sowie to równie atrakcyjne miejsce do biegania i spędzania wolnego czasu jak Bieszczady czy Tatry ? przyznaje ze skromnością Piotr Postrożny, dyrektor biegu.

Najmilsze wspomnienia z Wielkiej Sowy wywieźli w tym roku zwycięzcy biegu Dominika Wiśniewska-Ulfik z Zabrza i Dariusz Kruczkowski ze Szklarskiej Poręby. Oboje to wielokrotni medaliści mistrzostw Polski w biegach górskich. ? U nas potwierdzili sportową klasę ? zaznacza Piotr Postrożny.

Wyniki:

Kobiety
1. WIŚNIEWSKA-ULFIK Dominika - POL - 44:41
2. FICNER Anna - POL - 46:37
3. BATRAK Natalia - UKR - 47:45
4. HAJKVA Renata - CZE - 48:56
5. SKALSKA Anna - POL - 51:19

Mężczyźni
1. KRUCZKOWSKI Dariusz - POL - 38:34
2. BLAHODIR Yurij - UKR - 39:46
3. SLOBODIANIUK Denis - 40:12
4. JASTRZĘBSKI Kamil - POL - 40:42
5. ULFIK Rafał - POL - 42:27

IV Bieg na Wielką Sowę był jedną z ostatnich odsłon Ligi Festiwalu Biegowego, której finał zostanie rozegrany 6?8 września w Krynicy-Zdrój. W programie zawodów, do których zgłosiło się już ponad 6800 zawodniczek i zawodników, nie zabraknie konkurencji górskich. Najciekawsza to Bieg 7 Dolin.

Największą atrakcją Festiwalu będą wspomniane na wstępie MŚ w Biegach Górskich w stylu anglosaskim. W masywie Jaworzyny Krynickiej rywalizować będą reprezentanci blisko 40 krajów, w tym najlepsi Polacy ? m.in. Anna Celińska, Dominika Wiśniewska-Ulfik, Daniel Wosik czy Bartosz Gorczyca.

GR

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce