Jedlina-Zdrój utonęła w morzu biegaczy górskich [ZDJĘCIA]

 

Jedlina-Zdrój utonęła w morzu biegaczy górskich [ZDJĘCIA]


Opublikowane w śr., 28/05/2014 - 08:42

W słoneczną niedzielę 25 maja ponad 500 biegaczy odwiedziło Jedlinę-Zdrój by wystartować w I Półmaratonie Górskim Jedlina-Zdrój. Najszybciej do mety 23-kilometrowej trasy dotarł Piotr Hercog z Pasterki, a wśród kobiet Danuta Piskorowska z Wrocławia.

Jak relacjonują organizatorzy, pierwsza edycja Półmaratonu Górskiego Jedlina-Zdrój spotkała się z „gigantycznym zainteresowaniem najlepszych biegaczy z Polski i Czech”. Bardzo szybko został wyczerpany limit 500 miejsc i kilka tygodni przed startem było już wiadomo, że każdy kto zdołał zapisać się do imprezy, może się uznać za szczęśliwca.

Ale nie wszystko zapowiadało się dobrze. Dzień przed startem, w sobotę nad Jedliną-Zdrój przeszły obfite opady deszczu, które spowodowały że organizatorzy musieli przystąpić do planu awaryjnego i zacząć osuszać najbardziej zagrożone odcinki trasy. Praca wielu osób nie poszła na marne i w niedzielny poranek raport z jej przeglądu był krótki – możemy startować.

A trasa była wyjątkowa. Za jej przebieg i przygotowanie był odpowiedzialni byli Jacek Zakrzewski i Marcin Kapuścik, mieszkający w Jedlinie-Zdrój. Przygotowali ją trudną ale i piękną zarazem. Największą niespodzianką był oczywiście najdłuższy tunel kolejowy w Polsce, który ciągnie się na długości 1601m pod Małym Wołowcem. Biegacze pokonali go w ciemnościach z latarkami czołowymi, które otrzymali w pakietach startowych.

Kolejne kilometry trasy były wytyczone leśnymi drogami, ponad nieczynnym kamieniołomem aby poprzez Pałac Jedlinka i Uzdrowisko doprowadzić biegaczy do linii mety.

Każdy kto ukończył premierowy bieg został nagrodzony przepięknymi pamiątkowymi medalami, wykonanymi rękoma lokalnego artysty Ryszarda Klimasa. Dodatkowo kilkadziesiąt osób zostało obdarowanych cennymi nagrodami i upominkami od sponsorów, przekazywanymi w formie nagród w konkursach dla wszystkich uczestników biegu.

Organizatorzy przekonują, że debiut organizacyjny wypadł obiecująco. Opinię potwierdzają w internecie uczestnicy imprezy. Wszystko to dzięki zaangażowaniu pracowników Centrum Kultury w Jedlinie-Zdrój czy wolontariuszy. Z pewnością są zadowoleni z końcowego rezultatu. Już zresztą zapowiadają, że przyszłoroczna odsłona imprezy będzie jeszcze ciekawsza.

Wyniki:

Kobiety

1. Piskorowska Danuta - Wrocław - KB Sobótka - 1:47:50
2. Hofman Ewa - Jelenia Góra - TS Regle Szklarska Poręba - 2:06:11
3. Andrzejczuk Marzena - Wrocław Runplanet - 2:06:48

Mężczyźni

1. Hercog Piotr – Pasterka - Salomon Suunto Team - 1:31:41
2. Kubiak Robert - Jedlina - 1:33:47
3. Swoboda Marek - Wałbrzych - Byledobiec Anin - 1:34:55

Pełne wyniki w naszym KALENDARZU IMPREZ

Przypominamy, że wyniki I Półmaratonu Górskiego Jedlina-Zdrój możecie wpisać do klasyfikacji „Najlepszy góral” Ligi Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdrój.

mat. pras. / opr. red.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce