Jest trasa 15. PZU Cracovia Maratonu!

 

Jest trasa 15. PZU Cracovia Maratonu!


Opublikowane w wt., 09/02/2016 - 10:21

Wiemy już którędy poprowadzi trasa 15. PZU Cracovia Maraton. Po raz trzeci z rzędu, start i meta usytuowane będą w samym sercu Krakowa – na Rynku Głównym. Start 15 maja.

Również po raz trzeci, trasa składa się z dwóch pętli wiodących w znacznej mierze poprzez najstarszą i najpiękniejszą część miasta. Zgodnie z towarzyszącym imprezie od pierwszej edycji hasłem „z historią w tle”, uczestnicy krakowskiego maratonu przebiegną obok wielu wspaniałych zabytków podwawelskiego grodu.

Maratończycy będą mieć w zasięgu wzroku jednak nie tylko Wawel, Sukiennice czy historyczne budowle sakralne, ale też najnowocześniejsze obiekty, takie jak TAURON Arena Kraków.

Powyższy przebieg trasy pozwoli ograniczyć utrudnienia w ruchu drogowym oraz ułatwi pracę służb mundurowych i wolontariuszy, bez których pomocy nie byłoby możliwe zapewnienie jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa i komfortu biegaczom, a także kibicom, mieszkańcom i wszystkim osobom przebywającym w tym czasie w naszym mieście.

Dwie pętle pozwolą również na zgromadzenie się wzdłuż trasy większej ilości kibiców, którym łatwiej będzie zagrzewać biegaczy do walki z czasem i samym sobą.

Na decyzję na temat trasy 15. PZU Cracovia Maraton wpłynęła także zapowiedź licznych remontów krakowskich ulic, które są zaplanowane przed lipcowymi Światowymi Dniami Młodzieży.

15. PZU Cracovia Maraton zaliczany jest do Ligi Festiwalu Biegowego. Na uczestników cyklu czekają punkty w klasyfikacji "Najlepszy maratończyk".

red. / organizator

źródło: zis.krakow.pl


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce