Jubileuszowy Bieg po Plaży w Jarosławcu dopiero w 2021 r.

 

Jubileuszowy Bieg po Plaży w Jarosławcu dopiero w 2021 r.


Opublikowane w śr., 20/05/2020 - 12:48

Impreza, zaliczana do Ligi Festiwalu Biegów, miała odbyć się 5 lipca.

Komunikat organizatora.

"Od 29 lat Nadmorski Jarosławiec gości biegaczy z całej Polski i zagranicy. Kto miał możliwość udziału w Międzynarodowym Biegu Po Plaży potwierdzi, że nie jest to zwykły bieg. Klimat i atmosfera, która udziela się zawodnikom, kibicom jak również organizatorom jest bezcenna. Ten rok miał być Jubileuszowy.

Z przykrością informujemy, że w związku z trwającą pandemią 30. edycja Międzynarodowego Biegu Po Plaży w Jarosławcu zostaje przełożona na 2021 rok.

Wszystkie wniesione opłaty startowe zwrócone zostaną przelewem zwrotnym. Nie ma możliwości pozostawienia ich na poczet przyszłorocznego biegu. Liczymy na Państwa zrozumienie i do zobaczenia 4 lipca 2021 r.

W przypadku pytań prosimy o kontakt mailowy sport@postomino.pl"

To kawałek historii polskich biegów. Wszystko zaczęło się w 1991 roku. Wtedy na starcie stanęło zaledwie 40 uczestników. W zeszłym roku pobiegło ich 625. Startowały tam pokolenia biegaczy i wielu znanych zawodników. Ostatnim Polakiem, który zwyciężał w Jarosławcu jest maratończyk Mariusz Giżyński, który okazał się najlepszy w 2010 roku (50:30). Nieco lepiej sytuacja wygląda wśród pań, bo w 2018 roku zwyciężyła Dominika Nowakowska (57:05).

W programie nie zabraknie biegów dla dzieci i młodzieży, samorządowców i promującego transplantację.

źródło: Organizator

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce