Justyna pobiegnie, a AniKa zaśpiewa. 4. Bieg po Oddech już 1 września

 

Justyna pobiegnie, a AniKa zaśpiewa. 4. Bieg po Oddech już 1 września


Opublikowane w pt., 30/08/2019 - 10:24

Rok temu wbiegła na metę jako pierwsza z kobiet. – Pobiegłam na serio, bo ścigałam się z moją podopieczną, ale w tej imprezie od wyniku ważniejsza jest pomoc chorym na mukowiscydozę – mówi Justyna Kowalczyk, pięciokrotna medalistka olimpijska w biegach narciarskich, a także wieloletnia ambasadorka Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą, która potwierdziła swój udział w tegorocznej edycji Biegu po Oddech. Już 1 września w Zakopanem będzie można kolejny raz zmierzyć się z naszą mistrzynią – ponownie w ramach Ligi Festiwalu Biegowego.

Bieg ulicami Zakopanego każdego roku gromadzi na starcie kilkaset osób. - Chcieliśmy tak dobrać dystans i miejsce, żeby zachęcić do udziału w naszej imprezie zarówno tych, którzy biegają wyczynowo, jak i tych, dla których ważny jest nie tyle wynik sportowy, co idea niesienia pomocy chorym - tłumaczy Magdalena Czerwińska-Wyraz, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. - Impreza daje zresztą możliwość spotkania tych, z myślą o których jest organizowana.

W tym roku niespodzianką będzie koncert Ani „AniKi” Dąbrowskiej, zwyciężczyni 2. edycji popularnego programu "The Voice Kids", która sama cierpi na mukowiscydozę. Ta młoda wokalistka jest przykładem, jak w piękny sposób radzić sobie z chorobą i być inspiracją dla wielu. Jej występ na pewno będzie fantastycznym, energetyzującym spotkaniem muzycznym, na którym koniecznie trzeba być.

Organizatorzy zadbali także o inne atrakcje dla biegaczy i kibiców. W Parku Miejskim zostanie zorganizowane miasteczko biegowe, gdzie swoje stoiska wystawią Partnerzy Biegu, w tym Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem i Tatrzański Park Narodowy. Zabawy dla dzieci poprowadzą animatorzy z EncePence, a rozgrzewkę dla biegaczy tradycyjnie poprowadzi Marta Jelonek z Fitness pod Tatrami. Po przekroczeniu linii mety fizjoterapeuci Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu zapewnią uczestnikom powysiłkowy masaż.

Będzie też można oddać krew w punkcie zorganizowanym przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Oddział Terenowy w Zakopanem. Po raz kolejny Sponsorem Głównym wydarzenia został Santander Consumer Bank, Sponsorem Złotym jest Nosalowy Dwór Resort & Spa, a Sponsorem Srebrnym – Wiśniowski sp. z o.o. S.K.A. Sponsorem wspierającym został Vertex Pharmaceuticals.

Bieg rozpocznie się o godzinie 10:00. a trasa poprowadzi ulicami Zakopanego. Pakiety startowe można odbierać w biurze zawodów w sobotę 31 sierpnia, w godzinach 14.00 – 19.00 oraz w dniuzzawodów 1 września, w godzinach 7.00 – 9.15, w budynku Zespołu Szkół Hotelarsko Turystycznych im. Władysława Zamoyskiego w Zakopanem, ul. Partyzantów 1/5. Każdy zakupiony pakiet startowy stanowi cegiełkę wsparcia dla chorych.

Więcej informacji na temat 4. Biegu po Oddech znajduje się na stronie http://bieg.ptwm.org.pl/.

Źródło: Organizator


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce