Już ponad 11 300 zgłoszeń na 31. Bieg Niepodległości w Warszawie. Jest koszulka!

 

Już ponad 11 300 zgłoszeń na 31. Bieg Niepodległości w Warszawie. Jest koszulka!


Opublikowane w śr., 25/09/2019 - 12:06

Zaledwie po czterech dniach, rejestracja uczestników 31. Biegu Niepodległości w Warszawie osiągnęła półmetek. Warto szybko podjąć decyzję o starcie, bo limit wynoszący 22 tysiące osób wkrótce może zostać wyczerpany.

Przed nami trzeci i ostatni etap Warszawskiej Triady ‘Zabiegaj o Pamięć”. Od lat dla wielu uczestników Bieg Niepodległości to nieoficjalne zakończenie sezonu i ostatnia szansa na poprawienie rekordów życiowych. Zwłaszcza, że 10-kilometrowa trasa wyznaczona w centrum stolicy sprzyja szybkiemu bieganiu.

Jak do tej pory udział w imprezie zadeklarowało ponad 11 300 osób. Trudno uwierzyć, ale jeszcze w 2013 roku rekord frekwencji wynosił tu 10 157 uczestników. Od tamtego czasu wynik ten był już wielokrotnie poprawiany. Rok temu w stołecznym biegu wzięło udział 18 089 biegaczy – to drugi najlepszy wynik w historii biegów masowych w Polsce.

– Bardzo nas cieszy tak duże zainteresowanie. Zapisy zaczęliśmy minutę po północy z piątku na sobotę i to właśnie w nocy było największe zainteresowanie. Mnóstwo zgłoszeń przyjęliśmy też w niedzielę po południu. Widać, że część osób odpoczęła, albo wróciła do siebie po treningach i znalazła chwilę żeby się zapisać – mówi Karol Adamaszek ze Stołecznego Centrum Sportu „Aktywna Warszawa”.

– Teraz „walczymy” o drugą połowę naszej puli. Do biegu zostało ponad półtora miesiąca, dlatego myślę że uda nam się wyczerpać limit – dodał nasz rozmówca.

Bieg wydaje się być gratką dla kolekcjonerów medali. Wszyscy, którzy ukończą cały cykl ułożą z krążków mapę Polski.

Funkcjonuje też klasyfikacja uczestników cyklu, w wariantach 5 km – 5 km – 10 km oraz 5 km – 10 km – 10 km.

Tradycyjnie z koszulek startowych uczestnicy stworzą żywą „biało-czerwoną” flagę. W pakietach startowych znajdą też frotki w narodowych barwach.

Co ważne, w tym roku biuro zawodów znajdować będzie się w CH Arkadia, a nie jak ostatnio w Pałacu Kultury i Nauki. Warto zapamiętać, bo wraz z pakietem można postarać się o dodatkowe, niekoniecznie pozytywne emocje.

Jeszcze do czwartku 26 września obowiązuje niższa opłata startowa 50 zł. Później kwota ta wzrasta o 10 zł. Organizatorzy zachęcają do wcześniejszych odbiorów pakietów lub skorzystania z możliwości otrzymania pakietu drogą kurierską.

– Coraz więcej osób korzysta z tej możliwości, choć też wciąż wielu jest nieprzekonanych do tej formy dystrybucji pakietów. Uważam, że jest to na tyle wygodna forma, że warto się zastanowić. I nie stać w kolejkach, czasami dość długich. Mamy gwarancje, że otrzymamy pakiet na czas, z koszulką w swoim rozmiarze. To ostatnie niestety nie zawsze możemy zagwarantować, szczególnie osobom, które zdecydują się odebrać pakiet w ostatniej chwili – dodaje Karol Adamaszek.

W ramach 31. Biegu Niepodległości wystartują także „Mila dla Niepodległej” na dystansie 1918 m dla dzieci, oraz marsz nordic walking na dystansie 6,5 km. Start i meta znajdować będą się przy Al. Jana Pawła II. W biegowym miasteczku nie zabraknie oprawy historycznej i sobowtóra marszałka Józefa Piłsudskiego.

31. Bieg Niepodległości wystartuje 11 listopada o 11.11. Uczestnicy ruszać będą falami. Ostatnia grupa biegaczy, z czasem planowanym powyżej 60 minut, przekroczy pierwszą z mat pomiarowych o 11:35.

Impreza zaliczana jest do Ligi Festiwalu Biegów w klasyfikacji „Najlepszy Biegacz 5-10-15”. Finał zmagań odbędzie się podczas 11. TAURON Festiwalu Biegowego w Krynicy Zdroju w 2020 roku.

Biuro zawodów 31. Bieg Niepodległości:

Lokalizacja: Centrum Handlowe „Arkadia” Al. Jana Pawła II 82:

Terminy funkcjonowania:

  • w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki (21, 22, 24, 25, 28, 29, 31 października br. oraz 4, 5, 7, 8 listopada br.) w godzinach od 15.00 - 20.00;
  • w środy (23, 30 października br. oraz 6 listopada br.) w godzinach od 11.00 - 17.00
  • sobota (26 października br.) w godzinach od 10:00 - 14:00;
  • sobota (9 listopada br.) w godzinach od 10.00 - 17.00;
  • w dniu 11 listopada br. w godzinach od 7.00 - 9.00.

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce