Końcówka zapisów na 37. Bieg Chomiczówki. „ Do świąt zgłoszenia powinny być zamknięte”

 

Końcówka zapisów na 37. Bieg Chomiczówki. „ Do świąt zgłoszenia powinny być zamknięte”


Opublikowane w czw., 19/12/2019 - 08:00

Blisko pół tysiąca pakietów zostało, aby wyczerpać limitu zgłoszeń 37. Biegu Chomiczówki w Warszawie. Na starcie stanie wielu czołowych biegaczy i biegaczek. Uczestnicy imprezy powalczą nie tylko o zwycięstwo, ale i punkty Ligi Festiwalu Biegów.

Chomiczówka to osiedle leżące na warszawskich Bielanach. Można to miejsce kojarzyć z przebojem Sidenya Polaka. Jednak dla biegaczy to lokalizacja tradycyjnej imprezy będącej jednym z pierwszych poważnych sprawdzianów w Nowym Roku. Historia startów zaczęła się w 1984 roku i nic nie wskazuje na to, aby miała się zakończyć. Wręcz przeciwnie.

Łącznie na dwóch dystansach 15 i 5 km może wystartować 2500 osób, z czego tysiąc na tym krótszym. Większość pakietów już się rozeszła. Dużo większym zainteresowaniem cieszy się dłuższy bieg.

– To już właściwie jest końcówka. Na Bieg Chomiczówki mamy już zgłoszonych 1400 osób .Mamy też 300 osób, które zadeklarowały bieg na dwóch dystansach. Do świąt zgłoszenia powinny być zamknięte. Największe zainteresowanie było pierwszego dnia. Wtedy zgłosiło się ok. 700 uczestników - mówi Mateusz Gotz, naczelnik Wydziału Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Bielany, organizator imprezy.

Organizatorzy postanowili zadbać o silną obsadę. Biegaczom z najlepszymi wynikiem na 15 km uzyskanymi w latach 2016-2019 zaproponowali darmowe pakiety. W ten sposób wyłoniono 10 najlepszych zawodników i 10 zawodniczek. Wśród nich są m.in. Robert Głowala, który trzy razy z rzędu wygrywał Chomiczówkę. Pobiec mają też maratończycy Kamil Jastrzębski czy też Emil Dobrowolski, a także Dominika Stelmach i Monika Kaczmarek. Sylwetki faworytów przybliżymy przed biegiem.

– Najlepszy wynik miał Arkadiusz Gardzielewski, ale spodziewamy się że on pobiegnie na 5 km. Oczywiście liczymy na wysoki poziom, bo dostajemy wciąż zapytania od biegaczek i biegaczy. Dodatkowo z tej dziesiątki wszyscy biegali już w Chomiczówce, ale nie spotykali się nigdy w jednej edycji. Jest to ścisła czołówka z ostatnich lat - dodaje Mateusz Gotz.

Zapisy internetowe potrwają do 7 stycznia lub do wyczerpania limitu. Opłata startowa wynosi 50 zł. W tej cenie można zapisać się na dwa dystanse. Jeśli zostaną wolne miejsca, będzie możliwość zgłoszenia w biurze zawodów (60 zł) w Galerii Bemowo przy ul. Powstańców Śląskich 126.

Bieg Chomiczówki odbędzie 19 stycznia 2020 r. Start Biegu o Pucharu Bielan na 5 km odbędzie się o 10. Godzinę później wystartuje bieg główny na 15 km.

Uczestnicy rywalizujący na najdłuższym dystansie mają okazję zdobyć o punty w ramach Ligi Festiwal Biegów w klasyfikacji „Najlepszy Biegacz 5-10-15”. Finał zmagań odbędzie się w Krynicy Zdroju podczas 11.TAURON Festiwalu Biegowego ( 11-13 września).

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce