Koniec zapisów na 24. Bieg Konstytucji w Warszawie. „Sukces!”

 

Koniec zapisów na 24. Bieg Konstytucji w Warszawie. „Sukces!”


Opublikowane w śr., 30/04/2014 - 15:11

Po raz pierwszy w historii zapisy do Biegu Konstytucji 3 Maja w Warszawie zostały zamknięte przed samą imprezą. Oznacza to, że nie będzie można rejestrować się w biurze zawodów.

W ubiegłym roku, każdy kto chciał wystartować w stołecznym biegu mógł spokojnie rejestrować się przed startem. W poprzedniej edycji na starcie stanęło ponad 2 500 uczestników. Tym razem wolnych miejsc już nie ma. Pula 5 000 numerów startowych wyczerpała się ostatniego dnia kwietnia.

– Jest to duży sukces. Zwłaszcza, że termin biegu jest… trudny. W weekend majowy Warszawianie chętnie opuszczają miasto. Jednak charakter imprezy powoduje, że coraz więcej osób chce tu startować – cieszy się Marcin Kuriata z Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – My nie tylko dbamy o bieg główny, ale też o dzieci oraz osoby starsze, które mogą wystartować w kategorii nordic walking. Dodatkowo zapraszamy na piknik. Chcemy, żeby uczestnicy zostali tu jeszcze jak najdłużej po biegu – podkreśla.

W patriotycznej imprezie weźmie udział w tym roku ponad 4000 osób w biegu głównym na dystansie 5 km oraz 800 dzieci, które wystartują w „Biegu z maskotką” na odcinku 700m. Chociaż w większości imprez biegi dzieci cieszą się małym zainteresowaniem, tu jest inaczej.

– Zainteresowanie tym biegiem było bardzo duże. W tym roku zgłosiło się o 100 uczestników więcej niż rok temu. Zobaczymy oczywiście ile osób rzeczywiście stanie na starcie, ale jesteśmy bardzo zadowoleni. Młodych uczestników podzielimy na grupy. Wszystko utrzymane będzie w formie zabawy. Nie będzie żadnej klasyfikacji. W zeszłym roku najmłodszy uczestnik miał 1,5 miesiąca i jechał w wózku który pchał tatuś. Trudno byłoby więc kogoś oceniać. Każdy jednak otrzyma taki sam medal jak dorośli. Specjalnie dla najmłodszych przygotowaliśmy również stoiska i animacje co ma im urozmaicić czas – wyjaśnia Marcin Kuriata.

Bieg dzieci rozpocznie się o godzinie 10:00.

Start biegu głównego nastąpi o godzinie 11:00 z al. Hopfera. Trasa prowadzić będzie ulicami Łazienkowską, Czerniakowską, Szwoleżerów, Agrykolą, Alejami Ujazdowskimi i dalej do  Górnośląskiej i mety, znajdującej się przy Rozbrat.

– Ulice otwierane będą sukcesywnie. Radzę parkować poza trasą biegu lub w okolicach startu, bo gdy zawodnicy rozpoczną rywalizację, to właśnie miejsce startu zostanie otworzone najwcześniej. Parkując unikajmy samej ul. Rozbrat, czyli mety biegu. Dobrym rozwiązaniem będzie pozostawienia samochodu w kierunku Wisłostrady, przy stadionie Legii – wyjaśnia szczegółowo nasz rozmówca. – Oczywiście po zakończeniu biegu zapraszamy na piknik do parku Rydza Śmigłego i tam spędzić trochę czasu, niekoniecznie jak najszybciej opuścić teren imprezy – zachęca.

Organizatorzy biegu przygotowali kilka niespodzianek dla uczestników biegu. Ambasada Belgii podczas pikniku częstować będzie krajowymi słodyczami (tortami i goframi). Poczęstunek przygotowuje też Ambasada Francuska. Najwięcej niespodzianek czekać ma jednak na dzieci.

Przypominamy, że wyniki biegu będziecie mogli wpisać do klasyfikacji „najlepszy biegacz 5-10-15 Ligi Festiwalu Biegowego. Zachęcamy!        

Organizator

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce