Krakowskie Spotkania Biegowe - trzy dni i rekordowe 10 000 uczestników

 

Krakowskie Spotkania Biegowe - trzy dni i rekordowe 10 000 uczestników


Opublikowane w czw., 22/05/2014 - 08:24

Kraków zasługuje na wielkie święto biegania mówił na inauguracji Krakowskich Spotkań Biegowych Krzystof Kowal, dyrektor 13. Cracovia Maratonu. I dotrzymał słowa. 8 biegów, 10 000 uczestników, niezliczona ilość atrakcji i inicjatyw towarzyszących. Kraków żył przez te trzy dni bieganiem.

Początek nie wyglądał jednak obiecująco. Przez ostatni tydzień Kraków, jak i cała południowa Polska, zalewany był obfitymi deszczami. Tymczasem trasy dwóch biegów planowo zostały poprowadzone po wizytówce Krakowa Bulwary Wiślane to żelazny punkt każdego Cracovia Maraton. To tu tysiące kibiców, w krajobrazie Wawelu i Podgórza, zagrzewa masę biegaczy do walki na ostatnich kilometrach. To tu od Wisły wieje zazwyczaj ożywcza bryza, dająca siły na końcówce.

Pogoda spłatała nam figla. To było gigantyczne wyzwanie organizacyjne. Szczęśliwie mieliśmy plan awaryjny na Bieg Nocny i Cracovia Maraton opowiadał Jerzy Sasorski, rzecznik Zakładu Infrastruktury Sportowej, organizatora imprezy.

Pierwsza impreza Krakowskich Spotkań Biegowych - Bieg Nocny, miał mieć magiczną aurę, właśnie dzięki trasie poprowadzonej w sąsiedztwie oświetlonego Wawelu. Bulwary są półtora metra pod wodą. Szkoda – opowiadali biegacze, którzy mimo pogody tłumnie zgromadzili się na Błoniach, by na przeprojektowanej trasie, zmierzyć się z dystansem 10 km.

Lejący przez cały piątek deszcz martwił też organizatorów. – Spodziewaliśmy się, że deszcz zatrzyma dużą część biegaczy w domach. Nic z tych rzeczy. Bieg Nocny zgromadził grubo ponad tysiąc osób cieszył się Sasorski. Na trasie trzykrotnie okrążającej Błonia najszybszy był Andrzej Lachowski, a wśród kobiet Iga Kopiec.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce