Liga Festiwalu Biegów zaprasza do Korbielowa. Na Plisko nową trasą

 

Liga Festiwalu Biegów zaprasza do Korbielowa. Na Plisko nową trasą


Opublikowane w pon., 07/07/2014 - 14:28

Piękne widoki Beskidu Żywieckiego będą mogli podziwiać uczestnicy 14. Biegu na Plisko. Impreza zaliczana jest do jest Ligi Festiwalu Biegowego oraz Pucharu Polski w biegach górskich, co zwiastuje wysoki poziom rywalizacji. Bieg już w najbliższą niedzielę 13 lipca.

Impreza wpisała się także w krajobraz Korbielowa, niewielkiej turystycznej miejscowości, która przez jedną niedzielę staje się ważnym ośrodkiem na mapie polskich biegów górskich, choć po ubiegłorocznej zmianie trasy impreza przeniosła się z zamieszkanych terenów na szlaki.

W przyszłym roku bieg wróci na starą, 10-kilometrową trasę. Tak, żeby kibice i turyści mogli wyjść i wspierać zawodników. Mieszkańcy tego chcą. Teraz trasa prowadzi zacienionymi szlakami, co jest pewnie lepsze dla biegaczy – wyjaśnia Stefan Kalinowski z jastrzębskiego Stowarzyszenia Biegów Górskich, organizator biegu. Podkreśla szerokie zaangażowanie w bieg schroniska na Hali Miziowej.

Uczestnicy Biegu na Pilsko po raz drugi rywalizować będą na odcinku 8,5 km. Meta znajdować się będzie na szczycie Pilska, drugiego (po Babiej Górze) co do wysokości szczytu górskiego w Beskidzie Żywieckim. Kilka metrów od granicy ze Słowacją. Przewyższenie trasy wynosi tu 900 metrów.

Musieliśmy poprowadzić imprezę nową drogą, bo na szlaku trwały prace, w tym wycinka. Nie było to zależne tylko od nas. Ale trasa nie jest łatwiejsza, bo cały czas biegniemy pod górę. Pierwsza trudność zaczyna się już na 2. kilometrze. Jednak najgorszy, zwał jak zwał, fragment, bierze początek na Hali Miziowej i wiedzie aż na sam szczyt – opisuje Stefan Kalinowski. Zachęca do udziału w imprezie.

Zgłoszenia drogą internetową przyjmowane były do 25 czerwca. W ten sposób zarejestrowało się około 300 biegaczy. Pakiet startowy będzie można zdobyć jeszcze w dniu zawodów. Sekretariat imprezy zlokalizowany będzie obok zajazdu Smrek przy ul. Beskidzkiej 82. Czynny będzie w godz. 8:30 10:30. Start biegu nastąpi o godzinie 11:00.

W ubiegłym roku bieg zwyciężali mistrzowie – Dominika Wiśniewska Ulfik (czas 54:46) oraz Andrzej Długosz (48:07). Bieg ukończyły 354 osoby.

W ramach biegu głównego rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski górników oraz strażaków. Dodatkowo planowany jest marsz nordic walking. Wyniki biegu głównego będzie można wpisać do klasyfikacji „Najlepszy góral” Ligi Festiwalu Biegowego. Finałowe biegu cyklu odbędą się podczas PZU Festiwalu Biegowego (5-7 września).

Organizator

Regulamin

Trasa

Opłaty startowe:

70 zł – bieg
30 zł nordic walking

RZ

fot. Archiwum

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce