Maraton Lubaczów–Jaworów: Ostatnie godziny zapisów

 

Maraton Lubaczów–Jaworów: Ostatnie godziny zapisów


Opublikowane w wt., 29/04/2014 - 15:34

Formularz rejestracyjny zostanie wyłączony dziś o północy. Jeśli wciąż się wahacie i zastanawiacie czy warto, przeczytajcie kilka poniższych słów od Jacka Hadama z komitetu organizacyjnego polsko-ukraińskiego klasyka, który w tradycyjnej formule odbędzie się już 11 maja.

Startujemy w niedzielę, 11 maja o godz. 9.00, z lubaczowskiego rynku, by po pokonaniu 42 km i 195 m odebrać należne owacje na mecie w ukraińskim Jaworowie. By tego dokonać, każdy będzie musiał pokonać granicę – i to niejedną.

Po pierwsze, tę fizyczną, wydzieloną w terenie i strzeżoną, granicę RP, a zarazem wschodnią granicę Unii Europejskiej. Po drugie, granicę własnych ograniczeń i możliwości, granicę bólu i zwątpienia.

Wszak wiemy dobrze, że problemem nie jest to, czy ten ból się pojawi, ale to, kiedy się pojawi i czy potrafimy stawić mu czoła. Justyna Kowalczyk powiedziała kiedyś, że nie boli tylko pierwszy kilometr.

Kolejna granica do pokonania, to granica uprzedzeń i obaw, wyrosła na zawiłej i niełatwej historii narodów Polski i Ukrainy. Jednak w cieniu wielkiej polityki, życie na terenach przygranicznych toczyło się zawsze własnym torem, czego świadectwem jest choćby ten bieg.

Strona ukraińska zapewnia, że dołoży wszelkich starań, by zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom maratonu i by oprócz medalu, każdy zabrał do domu miłe wspomnienia.

Na liście startowej są już triumfatorzy poprzednich edycji, jak również kilkoro innych mocnych zawodników, polskich i ukraińskich. Zapowiada się więc ciekawa i zażarta walka o miejsca na podium.

Zanosi się również na to, że w tym roku padnie rekord frekwencji. Dla zawodników przyjezdnych oferujemy darmowy nocleg na hali sportowej, a w przeddzień biegu pasta party oraz wieczorne ognisko.

Można by wymienić jeszcze wiele innych granic, które trzeba pokonać. Każdy biegacz nosi je w sobie. Jest ich dużo, ale równie dużo jest powodów, dzięki którym stajemy po raz kolejny na linii startu i biegnąc do mety, przekraczamy jedną po drugiej. Pokonajmy je tym razem wspólnie.

Serdecznie zapraszamy!

Jacek Hadam, współorganizator III Roztoczańskiego Międzynarodowego Maratonu Lubaczów -Jaworów.

My przypominamy, że Maraton Lubaczów-Jaworów jest wliczany do Ligi festiwalu Biegów w kategorii Najlepszy Maratończyk.

Wpisowe do imprezy to 50 zł., zaś limit uczestników to 200 osób.

Strona imprezy

Regulamin

Zapisy

red.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce