Mikołajkowe bieganie pod patronatem Ligi Festiwalu Biegowego

 

Mikołajkowe bieganie pod patronatem Ligi Festiwalu Biegowego


Opublikowane w czw., 31/10/2019 - 09:24

Pierwszego grudnia w Lesie Kabackim będzie można spotkać mnóstwo biegaczy w charakterystycznych czerwonych strojach. To znak, że nadchodzą Mikołajki. 13. Bieg Mikołajkowy odbędzie się w ramach Ligi Festiwalu Biegowego.

Las Kabacki to jedno z bardziej popularnych miejsc w stolicy do aktywnego wypoczynku. Nie trzeba wyjeżdżać z Warszawy, by móc – jak to było w filmie „Rejs” – pobiegać w „pięknych okolicznościach przyrody”. Mało tego, dojazd jest bardzo łatwy, bo niemal na linię startu (i mety) dowiezie nas metro. 10-kilometrowa trasa, na której przez cały rok odbywają się zawody w ramach Grand Prix Warszawy, wiedzie prawie wyłącznie po leśnych ścieżkach.

W zeszłorocznej edycji sporo osób zdecydowało się na strój, w którym były akcenty mikołajkowe. Nie brakowało też zawodników całkowicie przebranych za Mikołajów i Mikołajki. Teraz też zachęcamy biegaczy, by zakładali charakterystyczne czerwone stroje. Najszybciej rok temu 10 km po Lesie Kabackim przebiegli Sebastian Polak (33 minuty i 40 sekund) i Natalia Wróblewska (42 minuty).

13. Bieg Mikołajkowy to także jedna z ostatnich okazji, by w grudniu wystartować w biegu w Warszawie. Organizatorzy wyznaczyli limit zapisów na 300 osób.

Zgłoszenia: TUTAJ

Przygotowali też nagrody dla kobiet i mężczyzn w kategorii open, a także upominki dla zwycięzców w kategoriach wiekowych. Uhonorują także najstarszego biegacza i biegaczkę, a także najszybszych zawodników z Ursynowa. Na każdego uczestnika czeka pakiet upominkowy, medal i gorący posiłek.

Bieg Mikołajkowy w Lesie Kabackim należy do prestiżowej Ligi Festiwalu Biegowego, czyli ponad 50 imprez w całym kraju rozgrywanych w trzech kategoriach: „Najlepszy maratończyk", „Najlepszy biegacz 5-10-15 km" (do tej należy Bieg Mikołajkowy) oraz „Najlepszy góral". Finał Ligi zaplanowano podczas Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju w 2020 roku.

13. Bieg Mikołajkowy w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

AK


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce