Mikołajkowo–biegowy zawrót głowy już od 1 grudnia

 

Mikołajkowo–biegowy zawrót głowy już od 1 grudnia


Opublikowane w wt., 19/11/2019 - 14:18

Ponad 40 biegów w grudniu ma w nazwie „mikołajkowy”. Tym razem organizatorzy podzielili się na dwa weekendy. 1 grudnia zaplanowano 10 imprez.

Dwie z nich odbędą się w ramach Ligi Festiwalu Biegów. To całoroczny cykl imprez pod patronatem Festiwalu Biegowego w Krynicy, w której wybieramy „Najlepszego maratończyka”, „Najlepszego górala” i „Najlepszego biegacza 5-10-15” oczywiście zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn.

Regulamin Ligi Festiwalu Biegowego

Jedną z tych imprez jest 13. Bieg Mikołajkowy, który tradycyjnie odbędzie się w Lesie Kabackim. Limit uczestników wynosi 300 osób i jeszcze nie został wypełniony, ale miejsc zostało już niewiele.

Tu się można zarejestrować

Więcej o biegu pisaliśmy- TUTAJ.

Kolejną imprezą Ligi Festiwalu Biegowego jest Półmaraton św. Mikołajów podczas Festiwalu Biegów św. Mikołajów Fabryki Kopernik w Toruniu. Poza ligowym biegiem na 21,195 km, są inne dystanse – 10 km, 5 km (w tym także nordic walking) i dla dzieci.

To będzie największa impreza mikołajkowa w weekend  grudnia. Organizatorzy ustalili wspólny limit startujących na 2700 osób. Do tej pory zapisało się już prawie 2500 biegaczy, więc decyzję o starcie trzeba podjąć dość szybko. Tym bardziej że 20 listopada to ostatni termin, by zapłacić za pakiet startowy i mieć w nim zapewnioną koszulkę (z długim rękawem), a także mikołajkową czapeczkę.

Gospodarze Festiwalu Biegów Św. Mikołajów zapraszają również na spotkanie z Henrykiem Szostem, rekordzistą Polski w maratonie. Spotkanie odbędzie się 30 listopada o godzinie 17:00 w Hotelu Meeting (w sali konferencyjnej na 3p., nad biurem zawodów). 

Półmaraton św. Mikołajów w kalendarzu biegowym Festiwalu Biegowego

Dużą imprezą będzie też 7. Bieg Mikołajkowy w Policach. Tam na dystansie 10 km limit uczestników wynosi aż 1800 osób. Nie powinno być problemów z zapisem, bo na razie na liście startowej jest niespełna 900 osób. Organizatorzy nie zapomnieli o „kijkarzach” i dzieciach, a także o świątecznym posiłku – na mecie na biegaczy będą czekały pierogi i barszcz.

Zapisy online zakończono już za to do 4. Łódzkiego Biegu Mikołajów (dystans około 10,5 km). Choć limit wynosił 770 osób, to na liście startowej jest 640 nazwisk. Dla szczęśliwców będzie dostępne jeszcze 30 numerów startowych w biurze zawodów. W przypadku tego biegu ciekawostką jest, że poza zwycięzcami biegu, nagrodzeni zostaną też najlepsi uczestnicy o imieniu Barbara (imieniny 4 grudnia) i Mikołaj (6 grudnia). Dla dzieciaków przewidziano cztery dystanse od 100 do 600 m.

Oprócz tradycyjnie medalu na mecie w pakiecie startowym znajdzie się zimowa czapka i kolejna do kolekcji szklana bombkę na choinkę.

Więcej o biegu – https://mikolajkowy.pl/

W Żytniowie koło Olesna z okazji Mikołajek pobiegną już po raz szósty. Limit tego biegu (200 osób) został wypełniony, ale około 40 proc. osób jeszcze nie wniosło opłaty. Tu też organizatorzy kuszą czapką mikołaja i świątecznym gadżetem. Nagrodzą też biegaczy w czterech kategoriach wiekowych: „Kandydat na Mikołaja lub Mikołajkę” (do 18 lat), „Młodszy Mikołaj lub Mikołajka” (19–35), „Starszy Mikołaj lub Mikołajka” (36–50) i „Święty Mikołaj lun Mikołajka” (50 +)

Mniejsze biegi to IV Bieg Mikołajkowy – Orło, w którym można pobiec wielokrotność 5 km (limit 150 uczestników), a biegi dla dzieci są bezpłatny. Organizatorzy zapraszają też na ognisko i pyszne przekąski.

Spory zainteresowaniem cieszy się też 5-kilometrowy Bieg I Marsz Mikołajów w Sieradzu. Z 450 miejsc zostało wolnych około stu.

Z dużym odzewem w Wałbrzychu spotkał się I Bieg Mikołajkowy dla Hospicjum (5 km). Organizatorzy liczyli, że na starcie pojawi się 500 osób, a na 10 dni przed imprezą zgłosiło już prawie 450 uczestników. Jak na debiut to naprawdę świetny wynik. To pewnie też efekt charytatywnego celu, dla którego pobiegną zawodnicy. Dochód z biegu zostanie bowiem przekazany na prezenty mikołajkowe dla dzieci z hospicjum w Wałbrzychu.

AK


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce