Ostatnie wolne miejsca na starcie Biegu Niepodległości w Warszawie [AKTUALIZACJA]

 

Ostatnie wolne miejsca na starcie Biegu Niepodległości w Warszawie [AKTUALIZACJA]


Opublikowane w śr., 08/10/2014 - 09:06

Aktualizacja:

W czwartek rano (9 października)  na profilu społecznościowym organizatorów pojawił się komunikat:

Szanowni Państwo. Przekroczyliśmy już magiczną liczbę 15000 zapisanych osób do startu w Biegu Niepodległości. Nie wszyscy jednak wywiązali się do dnia dzisiejszego z konieczności uiszczenia opłaty startowej. Uprzejmie więc przypominamy o tym obowiązku, niedługo bowiem, zgodnie z regulaminem imprezy, zostaniemy zmuszeni do usunięcia takich osób z list startowych.


To już ostatnia prosta w zapisach do 26.Biegu Niepodległości w Warszawie. Pozostało  nieco ponad sto wolnych miejsc. Oznacza to, że kwestią czasu jest wyczerpanie zwiększonego limitu wynoszącego 15 000 biegaczy.

W tym roku rejestracja biegaczy została uruchomiona w maju, czyli znacznie wcześniej, niż rok temu. Mało tego,  teraz zapisy zbliżają się do końca, w połowie października ubiegłego roku możliwość zgłoszeń jeszcze nawet nie ruszyła.

Wydłużony czas rejestracji sprawił, że tym razem nie został pobity trafiający do wyobraźni rekord z 2013 roku. Wtedy limit 12 000 miejsc został wyczerpany w zaledwie 32 godziny. W 10 minut zapisało się ponad 1090 uczestników. Później dodatkowe 900 miejsc z rezerwowej listy rozeszło się w 5 minut. – Takie bicie rekordów nie ma już znaczenia. Dla nas było najważniejsze, żeby przetestować nowy system rejestracji. Uważam, że się sprawdził. Daliśmy możliwość zamawiania konkretnych rozmiarów koszulek  i część osób z tego skorzystała. Uważam to za podniesienie jakości obsługi i na tym mi zależy. Rekord jest i tak wyśrubowany, więc niech go biją inni – powiedział z uśmiechem Marcin Kuriata ze Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa.

Tym razem serwery organizatorów nie były tak obciążone. Zapisy były możliwe jeszcze przed Biegiem Powstania Warszawskiego. – Najwięcej zapisów mieliśmy w maju, czerwcu i lipcu. Później była stagnacja i biegacze skupili się na Biegu Powstania Warszawskiego. Teraz wszystko wznów zaczęło przyspieszać. W ciągu paru dni po PZU Maratonie Warszawskim i po Biegnij Warszawo zaobserwowaliśmy duże zainteresowanie – mówi Marcin Kuriata.

Gdy zapisze się 15 000 uczestnik, organizatorzy zamkną zapisy i sprawdzą, kto nie dokonał wpłat oraz kto zarejestrował się podwójnie. Wtedy zwolni się ostatnia pula miejsc i ogłoszą „dogrywkę”. Będzie to ostatnia szansa, żeby zgłosić chęć udziału startu w imprezie.

W ubiegłym roku Bieg Niepodległości ukończyło 10 188 biegaczy. Zwyciężył Arkadiusz Gardzielewski z wynikiem 30 minut i 3 sekundy. Wśród kobiet najlepsza była Olga Ochal. która finiszowała z czasem 33 minuty i 26 sekund.

Impreza tradycyjnie odbędzie się 11 listopada. Biegacze wystartują o godzinie 11:11.

Bieg wliczany do Ligi Festiwalu Biegów.

Organizator

Regulamin

Rejestracja

RZ

fot. archiwum

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce