Pierwsza edycja Półmaratonu Górskiego Jedlina już w niedzielę

 

Pierwsza edycja Półmaratonu Górskiego Jedlina już w niedzielę


Opublikowane w czw., 22/05/2014 - 15:10

Sobota 25 maja na kartach historii Jedliny-Zdrój k. Wałbrzycha zapisze się nowa impreza sportowa. Dokładnie w samo południe wystartuje I Półmaraton Górski Jedlina-Zdrój. 

Sportowy debiut spotkał się z ogromnym zainteresowaniem zawodników. Organizatorzy liczyli na 200-300 uczestników, a będzie ich prawie 500. Od razu więc Półmaraton dołącza do grupy najpopularniejszych biegów górskich w Polsce.

Jedlina-Zdrój nie pierwszy raz organizuje imprezę sportową i biegową. Nigdy jednak nie udało się zainteresować tak dużej ilości sportowców. W Jedlinie-Zdrój pobiegnie cała Polska, ale i zagranica, bo informacje o wydarzeniu dotarły również za czeską granicę i tamtejsi zawodnicy także odwiedzą to urocze uzdrowisko. 

Główną areną zawodów stanie się kompleks sportowo - rekreacyjny przy ul. Kłodzkiej, gdzie zostanie zaaranżowane prawdziwe Miasteczko Biegowe. Będą tutaj czekały przestronne parkingi, biuro zawodów, strefa startu i mety, punkty odżywcze dla zawodników i kibiców a także strefa relaksu z masażami dla kończących bieg.

Ale to wyjątkowa trasa stała się główną atrakcją i głównym magnesem przyciągającym uczestników. Już na samym jej początku czeka najdłuższy tunel kolejowy w Polsce o długości aż 1601m poprowadzony 181m pod masywem „Małego Wołowca”. Aby móc go bezpiecznie pokonać, w pakiecie startowym na zawodników czeka latarka czołowa. 

Kolejne kilometry to wspinaczka na szczyty okolicznych pasm Gór Wałbrzyskich poprzez nieczynny kamieniołom i wokół góry Borowa (854 m.n.p.m.). Dalszy etap prowadzi przez kompleks pałacowy Jedlinka z nowo otwartym lokalnym browarem i repliką samolotu „Czerwonego Barona”. Ostatni etap został poprowadzony przez uliczki miasta aby poprzez plac przy Domu Zdrojowym z Pijalnią Wód Mineralnych „Charlotta” doprowadzić do finiszu przy Miasteczku Biegowym.

Na trasie biegu przygotowano aż pięć bufetów, na których będzie można napić się wody i uzupełnić zapasy energii. Jej poziom może szybko spadać gdyż na długości 23 km suma przewyższeń przekroczy 700 m.

Trud każdemu się opłaci bo mecie czekają ręcznie wykonane ceramiczne medale. Podczas uroczystości zakończenia imprezy zostaną wręczone statuetki dla najszybszych zawodników. W licznych konkursach będzie można zdobyć atrakcyjne nagrody od sponsorów, m.in. sportowe zegarki z GPS, plecaki biegowe czy tablety.

Informacje praktyczne:

Organizator: Centrum Kultury Jedlina – Zdrój

Miejsce: Jedlina Zdrój, Miasteczko Biegowe przy ul. Kłodzkiej

Start: 25 maja 2014 r., godz. 12:00

Biuro zawodów:
24 maja 2014 r. (sobota) –  12.00 – 20.00 
25 maja 2014 r. (niedziela) –  9.00 –  11.30

Limit startujących: 500

Informator dla uczestników

Bieg wchodzi w skład Ligi Festiwalu Biegowego. Wyniki rywalizacji będzie można zaliczyć do klasyfikacji "Najlepszy góral". Finałowe biegi Ligi odbędą się w Krynicy-Zdrój w dniach 5 - 7 września, podczas V Festiwalu Biegowego.

Informacje: www.biegajwjedlinie.pl

mat. pras. / red.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce