Plan C. Wirtualny Bieg Powstania Warszawskiego - impreza „na nowe czasy”

 

Plan C. Wirtualny Bieg Powstania Warszawskiego - impreza „na nowe czasy”


Opublikowane w śr., 24/06/2020 - 09:26

Początkowo rozważaliśmy dwa alternatywne scenariusze dla Biegu Powstania Warszawskiego. Ostatecznie zdecydowaliśmy o organizacji wydarzenia wirtualnego - ze startem i metą zależnym wyłącznie od uczestników - zgodnego ze wszystkimi regułami bezpieczeństwa sanitarnego i wytycznymi rządowymi. To będzie wydarzenie „na nowe czasy”, ale z odniesieniem do przeszłości. W ostatni weekend lipca (24-26.07) zapraszamy na Wirtualny Bieg Powstania Warszawskiego - informuje Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa.

BIeg Powstania Warszawskiego honoruje powstańców warszawskich i bohaterskiej ludności walczącej o swą stolicę w 1944 roku. Organizatorem imprezy są Miasto Stołeczne Warszawa i Aktywna Warszawa

Kultowy Bieg Powstania Warszawskiego tym razem na odległość

Dlaczego bieg w tym roku jest wirtualny?

Wciąż sytuacja epidemiologiczna nie pozwala spotkać się w wielotysięcznym tłumie na starcie i mecie – w zeszłym roku na liście startowej było 13 000 nazwisk, a frekwencja na mecie pobiła rekord! Jednocześnie chcemy – jak co roku – wspólnie z tysiącami biegaczek i biegaczy przeżywać emocje, które daje aktywność fizyczna i wspominanie wydarzeń z 1944 r. Możemy to jednak zrobić w tym roku wyłącznie „zdalnie”, na odległość, za pośrednictwem zdjęć, relacji wideo czy wpisów w mediach społecznościowych.

– Siła marki Biegu Powstania Warszawskiego okazuje się tak duża, że organizacja imprezy w wydaniu wirtualnym i symbolicznym wydaje się być działaniem oczekiwanym przez zawodników co roku uczestniczących w Warszawskiej Triadzie Biegowej „Zabiegaj o pamięć” – mówi Maciej Mroczek, p. o Dyrektora Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA. – Do udziału zachęcamy wszystkich: wiek i miejsce zamieszkania nie mają znaczenia. Liczy się idea przewodnia: w ramach sportowego wyzwania, ale bez rywalizacji; z odniesieniem historycznym, ale i w duchu dobrej zabawy z zachowaniem wszelkich reguł bezpieczeństwa – przekonuje Maciej Mroczek.

Odniesienia historyczne mile widziane

W wirtualnym Biegu Powstania Warszawskiego warto wystartować w towarzystwie: znajomych, koleżanek i kolegów, grupy biegowej. Oczywiście, z poszanowaniem reguł sanitarnych, zdroworozsądkowo, w myśl zasady: bezpieczeństwo przede wszystkim.

A trasa?

Można ustalić ciekawą, zahaczającą o punkty historyczne w Warszawie. Może mieć ona kształt symbolu Polski Walczącej, czyli popularnej „kotwicy”. Może to być dystans 5 lub 10 kilometrów, wzorem tradycyjnych zmagań sportowych z Biegu Powstania, sztafeta maratońska śladem walk powstańczych albo też szybkie 1944 metrów na bieżni. Wszelkie odniesienia historyczne są mile widziane. – Potraktujcie je jednak jako wyzwanie, nie konieczność. Będzie nam niezwykle przyjemnie, jeśli zdecydujecie się pobiec w koszulkach z poprzednich edycji kultowego Biegu Powstania Warszawskiego – namawia Karol Adamaszek z AKTYWNEJ WARSZAWY.

Nagradzamy aktywność, wyróżniamy relacje

Najciekawsze relacje ze „startu” w wirtualnym Biegu Powstania Warszawskiego, wzorem poprzedniej inicjatywy AKTYWNEJ WARSZAWY – „Biegu bez limitu”, który został bardzo dobrze przyjęty – organizatorzy będą nagradzać upominkami od partnerów i sponsorów. W ich gronie znajduje się Sponsor Główny Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o pamięć” – PKO Bank Polski – oraz m.in. Fit Adept i Elektrownia Powiśle.

Serce dla powstańców

O tym, że biegacze mają gest nie trzeba nikogo przekonywać. Zatem przy okazji organizacji wirtualnego Biegu Powstania Warszawskiego zachęcamy do wsparcia jednej z instytucji kombatanckich, które od lat pomagają powstańcom warszawskim. Szczegóły będą ujawniane sukcesywnie, bo to nie koniec niespodzianek związanych z organizacją wirtualnej edycji kultowego biegu. O wszystkich działaniach będziemy informować na naszej stronie internetowej i w social mediach.

Dołącz bezpłatnie do wydarzenia! Zapraszamy!

Więcej informacji: TUTAJ 

źródło: Aktywna Warszawa


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce