Półmaraton Hajnowski: Biegaj ligowo w Białowieży

 

Półmaraton Hajnowski: Biegaj ligowo w Białowieży


Opublikowane w pt., 13/03/2015 - 13:27

„Bieg traktem carskim” - to hasło tegorocznej, zaplanowanej na 16 maja edycji imprez. Trasa poprowadzi Nas znów główną arterią Puszczy Białowieskiej, wzdłuż najstarszego rezerwatu krajobrazowego. 

Półmaraton Hajnowski to jedna z najlepszych tego typu imprez w Polsce. Bieg był wielokrotnie nagradzany, uzyskując miano m.in. Złotego Biegu 2011 r. w kategorii Półmaratony Kameralne. Duża w tym zasługa samych biegaczy, bo w Hajnówce goszczono biegaczy z całej Polski i zagranicy, w tym z Francji, Litwy, Włoch i Japonii. 

Charakterystyczna trasa to jeden z elementów stanowiących o atrakcyjności imprezy. Tradycją są tu spotkania integracyjne dla uczestników biegu i ich rodzin, organizowane po zakończeniu sportowych zmagań, trwające nierzadko do... świtu. Biesiada to znakomita okazja do posmakowania potraw kuchni regionalnej i wsłuchania się tutejsze dźwięki. 

Bogaty i ciekawy pakiet startowy to kolejny wyróżnik imprezy. W tym roku znajdzie się w nich m.in. regionalny przysmak - Ser Carski. Nagrody - również atrakcyjne. 700, 600, 500 i 400 zł dla pierwszych czwórek w klasyfikacjach open kobiet i mężczyzn. Premia finansowa za pobicie rekordu trasy to 300 zł.  

Po biegu każdy z uczestników weźmie udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. Jedną z nich jest uroczysty obiad w „Restauracji Carskiej” w Białowieży.

Do Hajnówki warto przyjechać o wiele wcześniej. Organizatorzy zachęcają do odwiedzenia Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej czy wyprawienia się w głąb Puszczy, gdzie prowadzą liczne szlaki rowerowe. Na chętnych czekają też spływy kajakowe Narwią czy Narewką oraz Park Wodny i SPA z saunami, jaccuzi, zjeżdżalniami czy masażami. 

Zgłoszenia do imprezy przyjmowane są do 10 kwietnia, wyłącznie online. Limit startujących to 350 osób. Podstawowa opłata startowa to 95 zł. Kobiety, które ukończyły 65 rok życia i mężczyźni powyżej 70 roku życia zwolnieni są z opłaty. Zawodnicy zamieszkujący teren powiatu hajnowskiego płacą 45 zł.

Więcej informacji znajdziecie w naszym KALENDARZU IMPREZ.

red. 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce