Prusice pobiegną na „dychę”. Są jeszcze pakiety

 

Prusice pobiegną na „dychę”. Są jeszcze pakiety


Opublikowane w wt., 25/06/2019 - 13:25

W najbliższy weekend w Prusicach na Dolnym Śląsku odbędzie się 9. Bieg III Wież. Uczestnicy w pocie czoła walczyć będą nie tylko o wygraną, ale też o punty Ligi Festiwalu Biegowego w klasyfikacji „Najlepszy Biegacz 5-10-15”.

Ponad 560 osób zgłosiło się do udziału w tegorocznej edycji imprezy. Można się więc spodziewać, że bieg ukończy więcej osób niż przed rokiem, gdy finiszowały 383 osoby (na liście startowej były wówczas 503 nazwiska). Wciąż się jeszcze można zgłaszać, jednak już tylko w biurze zawodów - gospodarze zapraszają.

– Podczas naszego biegu frekwencję najczęściej dyktuje pogoda. Nie raz mieliśmy dużo zgłoszeń, a startowało mniej uczestników. W 2016 roku nasz bieg zbiegł się z meczem Polska-Szwajcaria podczas Euro i rekordowo wysoko temperaturą (36 stopni -red)... My jednak zawsze jesteśmy przygotowani na wszystkich, którzy się zapisali! Czekamy na gości! - podkreśla Przemysław Burchacki, współorganizator imprezy.

Uczestnicy mają do pokonania 10-kilometrową atestowaną trasę. Ta prowadzi w pobliżu trzech zabytkowych wież: ratuszowej i dwóch kościelnych. Start i meta znajdować będą się na Rynku w Prusicach.

– Trasa jest płaska i można się tu pokusić o naprawdę dobre wyniki. Biegacze mają do pokonania dwie pętle. Biegniemy asfaltem, tylko mały fragment prowadzi kostką brukową. Biegnąc nie da się nie zauważyć naszych wież, bo są to najbardziej charakterystyczne miejsca w Prusicach. Mijamy wszystkie – objaśnia organizator.

– W zależności od edycji, zawsze staramy się upamiętnić te miejsca. Na przyszły rok też szykujemy coś szczególnego, ale to jeszcze za wcześniejsze żeby zdradzać – dodaje nasz rozmówca.

Według prognoz, bieg ma odbyć się już po przejściu fal upałów. W stolicy Dolnego Śląska w sobotę ma być 26 stopni, czyli o 8 mniej niż w środę. Organizatorzy wolą jednak chuchać na zimne, choć w tym przypadku, raczej na gorące.

– Zabezpieczamy się jak co roku. Punty z wodą stawiamy praktycznie co kilometr, bo na 5-kilometrowej rundzie będą 3 punkty, a do tego kurtyny. Staramy się też ustawić basen w miasteczku, tak, by po biegu można było się schłodzić. Do tego będzie opieka medyczna na trasie – wylicza organizator. Zachęca, by mierzyć siły na zamiary.

– Jeśli uczestnicy zachowają trochę rozsądku, to nikomu nic się nie stanie. Upały są uciążliwe, ale w taką pogodę też można biegać. Tylko trzeba zachować trzeźwość umysłu – podkreśla Przemysław Burchacki.

Bieg III Wież odbędzie się w sobotę 29 czerwca. Start o godzinie 10. W dniu zawodów sekretariat będzie pracował w godz. 7:00 – 9:30. Pakiety startowe można odbierać już od piątku od 16:00 do 22:00 w Prusickim Centrum Fitness. przy ul. Żmigrodzkiej 43. Zgłoszenie na start w biurze zawodów to koszt 100 zł.

Na medalu znajdzie się wizerunek Melchiora von Hatzfeldta. Pod jego wodzą wojska cesarskie wyzwoliły Kraków podczas „potopu szwedzkiego”. Jego ciało spoczywa właśnie w Prusicach.

Rok temu w Prusicach zwyciężyli Damian Jarecki, z czasem 34:28, oraz Anna Zajączkowska z rezultatem 39:01.

Super pogoda, od razu sypnęły się życiówki! 8. Bieg III Wież w Prusicach

Duet ten widnieje na liście startowej tegorocznej edycji i na pewno będzie chciał obronić tytuły.

Bieg III Wież zaliczany jest do Ligi Festiwalu Biegów w klasyfikacji „Najlepszy Biegacz 5-10-15”. Finał zmagań odbędzie się podczas 10. TAURON Festiwalu Biegowego w Krynicy Zdroju w dniach 6-8 września.

9. Bieg III Wież w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce