Przystanie na Popradzie, ścieżki rowerowe, miejsca wypoczynku... Piwniczna-Zdrój rwie do przodu

 

Przystanie na Popradzie, ścieżki rowerowe, miejsca wypoczynku... Piwniczna-Zdrój rwie do przodu


Opublikowane w czw., 01/02/2024 - 16:23


 

Im bardziej atrakcyjną ofertę turystyczną będzie miał cały region, tym większa szansa rozwoju miasta i gminy Piwniczna. Doskonale wie o tym burmistrz Dariusz Chorużyk. Dlatego właśnie, przez blisko trzy lata, wspólnie z ośmioma gminami uzdrowiskowymi konsekwentnie wspierał działalność małych i średnich firm z branży turystyki. A to tylko jeden z projektów.

Efektem bylo odczuwalne wsparcie aktywności międzynarodowej małopolskich przedsiębiorstw działających w branży przemysłu czasu wolnego. Udało się, dzięki bardzo dobrej współpracy z partnerami projektu, promować gminy w ogólnopolskiej telewizji, m.in. w kanałach TVN 24 i TVN 24BiS. Na antenie Radia Zet emitowane były natomiast spoty radiowe.

Promocja odbywała się również u naszych sąsiadów - w publicznej telewizji słowackiej, gdzie Słowacy mogli zobaczyć spoty reklamowe gmin uzdrowiskowych. Sukcesem były również trzy edycje Wirtualnych Targów Turystyki Uzdrowiskowej. W internecie, również na youtubowym kanale TuMałopolska pozostały po nich filmy i spoty promocyjne gmin uczestniczących w projekcie.

- Chcąc przedstawiać coral lepszą ofertę na rynku turystycznym, Piwniczna-Zdrój sukcesywnie poprawia infrastrukturę - wspólnie z sąsiednimi gminami staramy się plany przekuwać w działania - mówi burmistrz Piwnicznej Dariusz Chorużyk. - Piwniczna-Zdrój ma już za sobą kilka wspólnie zrealizowanych projektów. Z Muszyną, Rytrem oraz z partnerem słowackim wybudowaliśmy choćby nowe trasy rowerowe wzdłuż Doliny Popradu.

Projekt był kontynuacją budowy trasy EuroVelo11 w rejonie Doliny Popradu. Obecnie Piwniczna-Zdrój, od trzech lat goszczaca wielkie wydarzenia sportowe i kulturalne, takie jak Festiwal Biegowy oraz Festiwal Lachów i Górali, kończy kolejny międzygminny projekt, tym razem w partnerstwie ze Starym Sączem, Rytrem i Muszyną, oparty na Popradzie - rzece, która te gminy łączy.

Dzięki uzyskanym pieniądzom, na terenie gminy Piwniczna-Zdrój powstały już ścieżki spacerowo-biegowe, wiaty, kładki drewniane oraz platforma widokowa na górze Kicarz. Co jeszcze powstanie? - Grota oparta na legendzie o Kicarzu i bardzo ceniona przez turystów infrastruktura aktywnego wypoczynku dla turystyki wodnej, czyli dwie przystanie na Popradzie oraz altany na Nakle i na górze Kicarz - dodaje Dariusz Chorużyk, burmistrz Piwnicznej-Zdroju.

- Każda z gmin stanowi element wspólnej całości, jesteśmy dla siebie partnerami, którzy się uzupełniają. Nasze działania ukierunkowane się na rozwój korzystny dla mieszkańców wszystkich partnerskich gmin. (TK) Fot. tk

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce