Razem lub solo. Na Pilsko po raz dwudziesty!

 

Razem lub solo. Na Pilsko po raz dwudziesty!


Opublikowane w śr., 24/06/2020 - 09:15

Pilsko to największy szczyt w województwie śląskim, który od 2001 roku zdobyło blisko 5 000 biegaczy! Przed nami jubileuszowa, 20. edycja imprezy. Zaprasza Stowarzyszenie Biegów Górskich.

Szczyt Pilska zdobywali zawodnicy, którzy reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Europy i Świata w biegach górskich m.in. Izabela Zatorska, Dominika Wiśniewska-Ulfik, Andrzej Długosz, Daniel Wosik, Jerzy Zawierucha, Tomasz Klisz, Marcin Świerc, Henryk Szost – późniejszy trzykrotny olimpijczyk w maratonie.

Jedynym uczestnikiem, który zaliczył wszystkie biegi w Korbielowie jest Andrzej Piłatowski. W tym roku będzie on pokonywał trasę Pilska... na Antarktydzie.

W Korbielowie odbyły się dwie duże górskie imprezy biegowe, Mistrzostwa Europy Seniorów (2004) i Mistrzostwa Świata Masters (2010) zawody, które do dziś mile wspomina wielu zagranicznych uczestników.

– Mimo problemów jakie czasami stawały na naszej drodze, choćby brak współpracy z gminą, nigdy się nie podawaliśmy. Każda organizacja biegu to tak jak by po raz kolejny zdobywać szczyt Pilska i można śmiało stwierdzić, że zdobędziemy go po raz dwudziesty. Wsparcie jakie otrzymujemy od uczestników nie pozwala nam się poddać, a wręcz przeciwnie dążymy do kolejnej organizacji tego biegu – podkreśla Stefan Kalinowski ze Stowarzyszenia Biegów Górskich, gospodarz imprezy.

Przez wiele lat imprezę wspierali m.in. Andrzej Puchacz - członek zarządu WMRA, czy Mirosław Dziergas - Dyrektor Sportu i turystyki w Powiecie Żywieckim i schronisko na Hali Miziowej. Bieg na stałe wpisał się do biegowego kalendarza nie tylko polskich biegaczy górskich.

– Mimo pandemii COVID-19 i innych przeciwności, zapraszamy 5 lipca do Korbielowa na 20. Bieg na szczyt Pilska. Dla tych, którzy z różnych względów nie będą mogli uczestniczyć w zdobywaniu Pilska, mamy propozycję - zdobycie góry w pojedynkę, w ramach wirtualnego wydarzenia które planujemy na 6-26 lipca – proponuje gospodarz Biegu na Pilsko.

Logistyka imprezy zostanie dostosowana do aktualnie obowiazujących obostrzeń rządowych dot. imprez sportowych. – Trasa tegorocznego biegu to 7 km. Planujemy start w dwóch grupach po 150 osób z podziałem na bieg i marszobieg (nordic walking) – objaśnia Stefan Kalinowski. – Jeśli ktoś chce pokonać większy dystans to zapraszamy 4 lipca do Korbielowa na 2. Górski Półmaraton Harnasia – dodaje.

Regulamin 20. Biegu na Pilsko dostępny jest na stronie www.gorskiebieganie.pl. Zgłoszenia przyjmowane będą do 30 czerwca włącznie. Wpisowe to

20. Bieg na Pilsko jest zaliczany do Ligi Festiwalu Biegowego w kat. Najlepszy Góral. Finał cyklu w krynicy, podczas 11. TAURON Festiwalu Biegowego.

red. / org.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce