Rekord frekwencji oraz kolejna zmiana trasy 13. Cracovia Marathonu

 

Rekord frekwencji oraz kolejna zmiana trasy 13. Cracovia Marathonu


Opublikowane w śr., 14/05/2014 - 12:05

Rekordowa liczba uczestników pobiegnie w najbliższy weekend w 13. Cracovia Marathonie. Organizatorzy imprezy mogą jednak mówić o delikatnym pechu, bo już drugi raz musieli zmienić trasę biegu. To ma być jednak koniec roszad. Cała impreza zapowiada się jako fantastyczna, kilkudniowa zabawa biegowa.

O pierwszej zmianie trasy dowiedzieliśmy się jeszcze w marcu. Wtedy były to jednak kosmetyczne poprawki związane z remontami. Tym razem zmiany są dużo poważniejsze.

Biegacze będą rywalizować na dwóch pętlach prowadzących wokół zabytkowej części Krakowa. Zrezygnowano z odcinków prowadzących w kierunku Płaszowa oraz Nowej Huty.

– Druga zmiana trasy wynikała z przedstawionych nam przez policję warunków bezpieczeństwa imprezy. Jednym z nich było ustawienie barierek przy długich odcinkach trasy, co nie jest łatwym zadaniem. Szukając kompromisu ustaliliśmy, że trasa w obecnym wymiarze będzie bezpieczna dla uczestników oraz pozostałych osób – wyjaśnia Jerzy Sasorski, rzecznik Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Nowa trasa spowodowała skrócenie drogi w kategoriach handbike, rim push oraz active wheelchair. Uczestnicy tych konkurencji zakończą zmagania po jednym okrążeniu (21 km 97,5 km).

– Ci zawodnicy jadą z dużą szybkością i nie chcemy, by dochodziło do niepotrzebnego zamieszania przy dublowaniu. Decyzja została zaakceptowana przez naszych partnerów, którzy zajmują się sportem osób niepełnosprawnych – tłumaczy organizator.

Główny bieg 13. Cracovia Maraton odbędzie się 18 maja. Zawody rozpoczną się o godzinie 9:00. Start i meta znajdować się będą na Rynku Głównym.

Natomiast już w piątek 16 maja odbędzie „Bieg Nocny” na dystansie 10 km, który otworzy zmagania w Krakowie. W programie imprezy są też Bieg Śniadaniowy, Bieg radia RMF FM, Minimaraton im. Piotra Gładkiego czy Maraton Rolkowy. Do poszczególnych konkurencji wciąż można się zapisywać. W tym celu należy odwiedzić biuro zawodów, zlokalizowane na stadionie miejskim im. Henryka Rejmana (stadion Wisły).

Relacje i zdjęcia z 13. Cracovia Marathonu zagoszczą na łamach naszego portalu bezpośrednio po zakończeniu poszczególnych konkurencji. Zapraszamy na naszą stronę już w ten weekend!

Przypominamy, że bieg główny zaliczany jest do Ligi Festiwalu Biegów w klasyfikacji Najlepszy Maratończyk.

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce