Rekordowe zainteresowanie Biegiem Konstytucji w Warszawie. Zminimalizują "drogowe skutki" biegu

 

Rekordowe zainteresowanie Biegiem Konstytucji w Warszawie. Zminimalizują "drogowe skutki" biegu


Opublikowane w wt., 15/04/2014 - 15:33

Prawie 4 000 uczestników zgłosiło się już do 24. Biegu Konstytucji. Tak dużego zainteresowania imprezą rozgrywaną w weekend majowy jeszcze nie było.

W ubiegłym roku (podobnie jak w tym) limit uczestników wynosił 5 000 biegaczy i zapisywać się można było jeszcze w dniu zawodów. Ostatecznie w biegu głównym na 5 km wystartowało ponad 2500 biegaczy. Obecnie wszystko wskazuje na to, że zapisy mogą się wkrótce skończyć, mimo iż rejestracje trwają zaledwie od 10 kwietnia.

– Coraz więcej mieszkańców miasta chce uczestniczyć w tego typu imprezach jak Triada Biegowa. Mamy tu możliwość radosnego świętowania Konstytucji 3 Maja. Możemy pomyśleć o historii naszego kraju a przy okazji zażyć trochę wysiłku sportowego i w radosny sposób spędzić wolny czas– powiedział dziś na konferencji prasowej zapowiadającej imprezę Jarosław Dąbrowski, wiceprezydent Warszawy.

W tym roku wprowadzonych zostało kilka nowości. Dzieci startujące w biegu z maskotką na dystansie 700m mają do wyboru dwa pakiety startowe: z pamiątkową koszulką lub bez. Pierwszy, to tak zwany "pakiet full" i jego koszt to 50 zł, tańsza opcja to wydatek rzędu 20 zł. W rywalizacji z maskotkami może wziąć udział 1000 osób. Osoby, które uiściły już wyższą opłatę, mogą ją zweryfikować pisząc wiadomość „rezygnacja z pakietu full” na adres imprezywosir2@wp.pl.

Dzieci swoją rywalizację rozpoczną o godzinie 10:30. Po zmaganiach wszyscy mali biegacze zostaną odprowadzeni do ośrodka Jutrzenka, skąd będą ich mogli odebrać rodzice uczestniczący w biegu głównym. Tu również zobaczymy nowości– to strefy startowe. 

Jako pierwsi o godzinie 11:00 pobiegną zawodnicy elity oraz VIP, którzy planują dobiec do mety z czasem poniżej 19:59. W strefie drugiej znajdą się biegacze z czasem 20:00- 24:59. Strefa III to zawodnicy, którzy zakładają, że bieg zajmie im ponad 25 minut. Jako ostatni na trasę wyruszą miłośnicy nordic walking. Start według założeń zakończyć ma się o godzinie 11:12.

Zawodnicy pobiegną odwróconą trasą w stosunku do minionych lat. Po raz pierwszy podczas biegu uczestnikom pomagać będą pacemakerzy.

Liczne atrakcje będą czekać na biegaczy także w parku Rydza Śmigłego. Wystawić się tam będą sponsorzy biegu i powstanie małe expo na świeżym powietrzu. Będzie można obejrzeć sprzęt sportowy, zapytać o rady specjalistów, oraz zjeść pożywny posiłek w punkcie gastronomicznym.   

Z racji tego, iż Warszawa na majówkę raczej pustoszeje, można by się spodziewać, że organizatorom będzie stosunkowo łatwo o przychylność zmotoryzowanych mieszkańców, chociaż wcale tak być nie musi. Część ulic zostanie wyłączona z ruchu, jednak Organizatorzy robią wszystko, by zminimalizować negatywny wpływ zawodów na płynność ruchu w mieście.

Już o godz. 6 rano zamknięta zostanie ul. Rozbrat, pomiędzy Górnośląską a Książęcą, za to pozostałe odcinki trasy będą blokowane na bieżąco. – Ruch będzie przywracany sukcesywnie. Jeśli biegacze opuszczą np. ulicę Łazienkowską, to ta ulica ma być otwierana dla ruchu– zapewnił Tadeusz Samul z Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Wciąż trwają zapisy, chociaż to już ostatnie chwile by uczcić Święto Konstytucji odbyciem biegu. W celu rejestracji na bieg, należy założyć konto użytkownika na stronie Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Pakiety startowe można odbierać w biurze zawodów, które mieści się przy ulicy Rozbrat 26 i czynne jest: we wtorki w g.10:00-16:00; poniedziałki, środy i piątki w g.12:00-18:00; czwartki w g. 14:00-20:00 i soboty od 10:00 do 14:00. W piątek 2 maja biuro będzie czynne w godzinach 10:00-14:00.

24. Bieg Konstytucji należy do Ligi Festiwalu Biegów.

Organizator
Regulamin
Rejestracja

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce