Rekordowy 36. Memoriał Winanda Osińskiego w Szczecinku! [ZDJĘCIA, WIDEO]

 

Rekordowy 36. Memoriał Winanda Osińskiego w Szczecinku! [ZDJĘCIA, WIDEO]


Opublikowane w pon., 29/04/2019 - 13:32

Blisko 800 uczestników wzięło udział w memoriale imienia Winanda Osińskiego w Szczecinku. To nowy rekord frekwencji imprezy poświęconej pamięci maratończyka, pierwszego olimpijczyka ziemi koszalińskiej. Walczono m.in. o punkty Ligi Festiwalu Biegowego w klasyfikacji „Najlepszy Biegacz 5-10-15”.

Po trzech latach przerwy, uczestnicy memoriałowego biegu wrócili na starą trasę. Startowano z okolic ronda św. Katarzyny Aleksandryjskiej, a finiszowano na Stadionie Miejskim. Do pokonania było 10 km. Według wcześniejszych zapowiedzi, „nowa-stara” trasa była zdecydowanie szybsza.

Organizatorzy mają powody do zadowolenia. Metę przekroczyło o 36 biegaczy więcej niż w rekordowym 2017 roku. Dlatego w Szczecinku powoli myślą już o zwiększeniu limitu. W tym roku przygotowano 800 pakietów, a wydano… jeszcze więcej!

– Wydaliśmy ponad 820 pakietów, ale nie wszyscy pobiegli. Tak się zdarza. Uważam jednak, że i tak zainteresowanie było olbrzymie! Cieszymy się z rekordu i z tego, że impreza przebiegła bezpiecznie – relacjonuje Przemysław Pasieczny z Ośrodka Sportu i Rekreacja w Szczecinku.

Jak podkreśla organizator, powrót na starą trasę oceniono pozytywnie. – Biegliśmy urokliwym deptakiem, na tle ratusza. Pogoda dopisała nie tylko biegaczom, bo wyszła na ulice kibicować ogromna liczba mieszkańców – opisuje nasz rozmówca.

Tytuł w Szczecinku obronił Białorusin Ilia Slavenski, który pokonał dystans w czasie 30:29. Drugi był Ukrainiec Dmytro Didovodiuk z rezultatem 30:52, a podium uzupełnił jego rodak Sergii Rybak z dwoma sekundami straty.

Tuż za podium, na czwartym miejscu uplasował się najlepszy z Polaków - Andrzej Rogiewicz, zwycięzca imprezy ze wspomnianego 2017 roku, który tym razem pokonał dystans w 31:20.

Wśród pań najlepsza okazała Ukrainka Olesia Didovodiuk, która pokonała trasę w 35:54, wyprzedzając o 12 sekund krajankę Valentynę Kiliarską. Trzecie miejsce zajęła najlepsza z Polek - Monika Jackiewicz z MKL Szczecin, która uzyskała czas 36:15.

Pełne wyniki: TUTAJ

Finał Ligi Festiwalu Biegów rozegrany zostanie podczas 10. TAURON Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju, w dniach 6-8 września.

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce